Trwa ładowanie...

Pociągiem nad morze? Dlaczego nie!

Wybieracie się nad morze, ale długa podróż samochodem Was zniechęca? Nie traćcie pogody ducha – sprawdźcie, do jakich miejscowości nadmorskich można dojechać pociągiem i zaplanujcie komfortową podróż nad Bałtyk!

Materiał sponsorowany przez Triverna.pl
 Źródło: materiały partnera
de0hom6
de0hom6

Do jakich miast nad morzem można dojechać pociągiem?

Planujecie urlop nad Bałtykiem, ale na samą myśl o podróży przechodzą Was dreszcze? Jeśli mieszkacie na południu Polski, to faktycznie wielogodzinna podróż samochodem może być bardzo męcząca. Nie ma się jednak co poddawać, bo do wielu turystycznych miejscowości na polskim wybrzeżu można z powodzeniem dotrzeć pociągiem. 

Gdańsk

To jedno z tych miast, które ma znakomite połączenie kolejowe z wieloma ośrodkami miejskimi. Na co dzień mieszkacie w Krakowie lub Katowicach i bliżej macie w góry niż nad morze, ale zamarzyła Wam się odmiana? Wskakujcie w pociąg, by już po kilku godzinach cieszyć się orzeźwiającym nadmorskim klimatem. Do Gdańska wygodnie możecie dojechać pociągiem także z Warszawy, Poznania, Bydgoszczy, Łodzi, Wrocławia czy Kielc – marzy Wam się weekend nad morzem? Gdańsk zaprasza! Warto pamiętać, że Trójmiasto będzie doskonałym kierunkiem urlopowym o każdej porze roku – szeroka oferta turystyczna i kulturalna sprawia, że tu nie da się nudzić. Macie ochotę sprawdzić to na własnej skórze? Zarezerwuj hotel w Gdańsku na portalu Triverna.pl.

Ustka

Mieszkańcy Wrocławia, Katowic czy Poznania dojadą do Ustki wygodnie i bez przesiadek. Katowice mogą się dodatkowo cieszyć wygodnym połączeniem nocnym, które pozwala zregenerować siły i obudzić się nad ranem na wybrzeżu. Warto sprawdzić, czy pociąg oferuje przejazdy kuszetkami – takie rozwiązanie zapewni Wam wyższy komfort podróży, szczególnie na długich trasach. Nie możemy też nie wspomnieć o uruchamianym sezonowo połączeniu Kolei Mazowieckich o nazwie Pociąg Słoneczny, który kursuje w wakacje na trasie Warszawa-Ustka.

de0hom6

Kołobrzeg

To miasto jest jednym z najpopularniejszych nadbałtyckich kurortów. W sezonie przyciąga niezliczoną ilość turystów zainteresowanymi kąpielami w morzu i różnymi atrakcjami. Jak dojechać do Kołobrzegu? Jeśli podróżowanie samochodem nie jest Waszą ulubioną opcją, to bez chwili wahania postawcie na pociąg – dojedziecie na miejsce szybko, wygodnie i w dobrej cenie. Ten kierunek ma jeszcze jedną zaletę, o której nie sposób zapomnieć – kołobrzeski dworzec PKP znajduje się zaledwie 400 metrów od plaży. Po zakończeniu podróży możecie więc z powodzeniem udać się bezpośrednio na plażę, by przywitać się z Bałtykiem. Doskonała opcja, prawda?

Międzyzdroje

Wybrzeże zachodnie przyciąga nie tylko wyjątkowymi zabytkami i atrakcjami turystycznymi, ale także – a może przede wszystkim – bogactwem przyrody. Macie ochotę na wizytę w Zagrodzie Pokazowej Żubrów w Międzyzdrojach? Wsiadajcie w pociąg i w drogę. Do Międzyzdrojów możecie bezpośrednio dojechać m.in. z Wrocławia, Krakowa, Katowic, Łodzi, Warszawy czy Poznania.

de0hom6

Świnoujście

Nie mieliście jeszcze okazji poznać Świnoujścia? Koniecznie musicie to nadrobić – tym bardziej, że do tego miasta również dotrzecie pociągiem! A skąd? Chociażby z Warszawy, Katowic, Krakowa, Łodzi, Wrocławia, Białegostoku. Sam dworzec jest niestety oddalony od centrum i plaży, dlatego po opuszczeniu pociągu będziecie musieli przeprawić się darmowym promem na drugi brzeg rzeki, a potem złapać autobus linii A lub B, by dojechać do hotelu. W rzeczywistości dojazd nie jest tak problematyczny, na jaki wygląda, więc śmiało możecie ruszać do Świnoujścia. Pamiętajcie tylko, by nie zabierać zbyt dużo bagaży – w innym wypadku przesiadki nie będą zbyt przyjemne.

Pociągiem nad morze – dlaczego warto?

Zastanawiacie się, czy w dzisiejszych czasach warto jeszcze jechać pociągiem nad morze? I to jeszcze jak! Sprawdźcie argumenty przemawiające za tym sposobem podróżowania:

  1. Komfort jazdy: podróż pociągiem jest dziś naprawdę wygodna. Miękkie fotele, duża przestrzeń na nogi, łatwo dostępna toaleta, możliwość wstania w dowolnym momencie – to podstawowe zalety pociągu.
  2. Odpoczynek dla kierowcy: podróż samochodem jest obciążająca przede wszystkim dla kierowcy. W pociągu nie ma tego problemu – wszyscy podróżujący wygodnie odpoczywają, a pociąg dowozi ich na miejsce.
  3. Brak korków: pociągi nie stoją w korkach – opóźnienia na kolei oczywiście też się zdarzają, ale nie są tak częste i niespodziewane jak w przypadku jazdy samochodem.
  4. Restauracja na miejscu: gdy złapie Was głód w podróży pociągiem, wystarczy podejść do wagonu restauracyjnego i zamówić posiłek. Koniec z szukaniem restauracji po drodze, parkowaniem i opóźnieniami z tego powodu.
  5. Brak problemów z pakowaniem: zaletą podróży samochodem jest to, że można do niego spakować naprawdę sporo rzeczy. Niestety takie pakowanie rzadko kiedy przebiega sprawnie – potrzeba sporo czasu i energii, by doprowadzić je do końca. Do pociągu zabieramy zwykle mniej rzeczy – i najlepiej, by było to tylko to, co mieści się w walizce na kółkach. Wtedy pakowanie na wakacje idzie naprawdę szybko i sprawnie.

Gdzie warto się wybrać pociągiem nad morze? Możliwości jest bardzo dużo: Gdańsk, Świnoujście, Kołobrzeg, Międzyzdroje czy Ustka to tylko kilka miast z dobrym połączeniem kolejowym. Jeśli macie ochotę wybrać się na weekend lub dłuższy urlop nad morze pociągiem, to śmiało – rezerwujcie bilety i ruszajcie w drogę. Plaża czeka! 

Materiał sponsorowany przez Triverna.pl
de0hom6
de0hom6