Trwa ładowanie...

Problem na Półwyspie Helskim. "Zatoka od pewnego czasu śmierdzi"

Turyści, którzy zdecydowali się we wrześniu wypoczywać w okolicach Jastarni czeka nieprzyjemna niespodzianka. Na odcinku od słynnego kurortu do Kuźnicy, na wybrzeżu Zatoki Puckiej unosi się wyjątkowo nieprzyjemny zapach. Okazuje się, że nie jest to nowy problem.

Nieprzyjemny zapach unosi się na odcinku wybrzeża Zatoki Puckiej między Kuźnicą a JastarniąNieprzyjemny zapach unosi się na odcinku wybrzeża Zatoki Puckiej między Kuźnicą a JastarniąŹródło: Adobe Stock
d3y9kvz
d3y9kvz

Na przełomie sierpnia i września woda Zatoki Puckiej w okolicach Jastarni zmieniła się z przejrzystej w mętną, na dodatek zaczęła wydzielać nieprzyjemny zapach.

- Rzeczywiście jest problem, bo zatoka od pewnego czasu śmierdzi - przyznaje Piotr Sulecki, mieszkaniec Kuźnicy, w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim". - Zapach nasila się przy wiatrach od strony wody, ale bywają dni, gdy znika - dodaje.

Zatoka Pucka - "Przebywanie na plaży jest koszmarem"

Jedni porównują zapach do siarkowodoru, inni do zepsutego mięsa. Jedno jest pewne - spacery po plaży od strony zatoki nie są zbyt przyjemne. - W takich warunkach przebywanie na plaży i w jej sąsiedztwie jest koszmarem - przyznają rozmówcy "Dziennika".

Turyści i mieszkańcy podejrzewają, że do wody mogły się przedostać ścieki z pobliskiej oczyszczalni. Problem jednak nie jest nowy i pojawia się co roku pod koniec lata.

d3y9kvz

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pucku uspokaja, że przyczyna jest naturalna. Zapach mają wydzielać gnijące rośliny, co jest zrozumiałym procesem w płytkich wodach po kilku tygodniach upałów.

Sprawę ma jednak zbadać Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Gdańsku, żeby ostatecznie potwierdzić przypuszczenia sanepidu.

Źródło: "Dziennik Bałtycki"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Jesienny urlop w Polsce. Jaki kierunek wybrać?

d3y9kvz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3y9kvz