Przetrwać w Jukonie

Discovery Channel | dodane 2012-12-12 (16:37) 3 lata 10 miesięcy 11 dni 3 godziny i 12 minut temu | 3 opinie
 
Discovery Channel: Przetrwać w Jukonie Discovery Channel: Przetrwać w Jukonie (fot. Discovery Channel)

Tanana to miasto położone w środkowej części stanu Alaska, u zbiegu rzek Tanana i Jukon. To Ameryka, jakiej nie znamy. Tutaj, aby przeżyć, trzeba nauczyć się obcować  z nieokiełznaną naturą i czerpać z jej dobrodziejstw. O tym, jak toczy się życie  95 kilometrów od koła podbiegunowego, przekonamy się oglądając serię „Przetrwać  w Jukonie” od 6 stycznia o godz. 22.00  na Discovery Channel.


Życie na Alasce to wyzwanie. Warunki pogodowe, słaba infrastruktura oraz wysokie koszty życia sprawiają, że bardziej niż w innych miejscach człowiek jest tu zdany na siebie. Hipotermia i głód  to codzienne zagrożenia mieszkańców. Przetrwanie zależy od liczby upolowanych zwierząt  i sprzedanych futer. Chłopcy szybko stają się mężczyznami, ponieważ muszą pomagać rodzinie przeżyć, a relacje ojca z synem mają tu wyjątkowy charakter. Każda pora roku przynosi nowe wyzwania, zagrożenia i niebezpieczeństwa. Codzienne przeszkody mieszkańcy Tanana starają się pokonywać wspólnie. W programie „Przetrwać w Jukonie” poznamy społeczność, którą tworzy mieszanina przedziwnych, ale też niezwykle mocnych typów ludzi. Zobaczymy ich, jak radzą sobie podczas najgroźniejszej zimy w historii.

Naszymi przewodnikami po życiu na Alasce będą rodziny Zuray i Wright. Stan Zuray przybył na Alaskę 40 lat temu z Bostonu, a jego syn Joe urodził się już w Tanana. Doświadczenie jakie zdobywał  od maleńkości sprawia, że zna te tereny na wylot i niewiele jest go w stanie zaskoczyć. Charlie Wright dołączył do jukońskiej społeczności 20 lat temu.

Przez ten czas zbudował sobie opinię człowieka, do którego można zwrócić się z każdym problemem. Jego syn Bob ma 19 lat i jest na etapie udowadniania ojcu, że wyrósł na prawdziwego mężczyznę, którego warto obdarzyć pełnym zaufaniem. Wspólnymi siłami mężczyźni dbają o to, by ich rodziny miały, co włożyć do garnka i przetrwały rekordowo niskie temperatury. 

Discovery Channel: Przetrwać w Jukonie
(fot. Discovery Channel)
Discovery Channel: Przetrwać w Jukonie
(fot. Discovery Channel)

Premiera serii „Przetrwać w Jukonie” już 6 stycznia, o godz. 22.00 na Discovery Channel.
 

Polub WP Turystyka na Facebooku

oceń
tak 0 50%
nie 0 50%

Opinie (3)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

2
0
~K. 2014-01-28 (18:15) 2 lata 8 miesięcy 25 dni 1 godzinę i 34 minuty temu

temu typowi od drewna powinni zakazać hodowli psów. nikt nirmalny podczas padaczki psa nie wrzuca go do worka i jedzie dalej. i jeszcze mowi że walą mu psy co z nimi byle by wygrywać, nie kupiłbym psa u takiego buraka

odpowiedz

0
0
~Gość 2013-11-03 (20:58) 2 lata 11 miesięcy 19 dni 22 godziny i 51 minut temu

Wie ktoś jak nazywa się piosenka lecąca w tle remklamy ?

odpowiedz

2
0
~inezaka 11 2013-02-18 (14:48) 3 lata 8 miesięcy 5 dni 5 godzin i 1 minutę temu

Wspaniały,doskonały film o przyrodzie i ludziach ich postawach wobec drugiego człowieka i szacunku do natury.Gorąco polecam.Załuję tylko ,ze od Polski daleko i nie mam szans na zobaczenie tego w realu

odpowiedz

  • wycieczki
pokaż więcej