Wybraliście najlepszą atrakcję Polski!

Wybraliście najlepszą atrakcję Polski!
Źródło zdjęć: © mskorpion - Fotolia.com

Zakończyliśmy głosowanie w finałowym etapie plebiscytu przeprowadzanego wspólnie z Polską Organizacją Turystyczną na najlepszy produkt turystyczny Polski. Wybieraliście spośród 42 atrakcji z 3 obszarów Polski. W dwóch etapach oddaliście łącznie 21 813 głosów! Zawzięta walka o pierwsze miejsce trwała do ostatnich minut. Dziś prezentujemy 8 produktów, które zebrały najwięcej głosów!

Zakończyliśmy głosowanie w finałowym etapie plebiscytu przeprowadzanego wspólnie z Polską Organizacją Turystyczną na najlepszy produkt turystyczny Polski. Wybieraliście spośród 42 atrakcji z całego kraju. W dwóch etapach oddaliście łącznie 21813 głosów! Zawzięta walka o pierwsze miejsce trwała do ostatnich minut. Dziś prezentujemy 8 produktów, które zebrały najwięcej głosów!

Produkt Czas na Wielkie Jeziora Mazurskie ma na celu kreowanie wizerunku obszaru jako wyróżniającego się bogatą i zróżnicowaną ofertą turystyczną. Główne atrakcje poza samymi jeziorami to Puszcza Borecka, Puszcza Piska, rezerwat Biosfery Łuknajno oraz niezwykły mikroklimat. Koniecznie trzeba także zobaczyć fortyfikacje: Mamerki, Radzieje, Sztynort, Pozezdrze, Giżycko oraz miasta: Węgorzewo, Giżycko, Ryn, Mikołajki, Mrągowo, Ruciane - Nida, Pisz. Przy szlaku WJM znajdują się porty, przystanie żeglarskie, obiekty sportowe, szlaki rowerowe i piesze.

Wynik w finale: 611 głosów

Polska Organizacja Turystyczna/if/pw

1 / 7

Miejsce 7. Beskidzka Trasa Kurierska JAGA-KORA

Obraz
© wiktor bubniak - Fotolia.com

Wspomnienia i spisane relacje 45 pomyślnie odbytych, obciążonych najwyższym ryzykiem utraty życia, kurierskich wypraw w latach 1939-44 z Warszawy przez Słowację do Budapesztu, herosa Jana Łożańskiego, stały się inspiracją do stworzenia komplementarnego produktu turystycznego. Trakt wiedzie w większości przez zespoły leśne z ogromnym bogactwem okazów flory i fauny, w niektórych miejscach poddane prawnej ochronie w formie parków krajobrazowych i rezerwatów, niepowtarzalnymi w innych rejonach Polski. Dzięki nim Beskid Niski stanowi o wielkiej atrakcyjności tej części Podkarpacia.

Wynik w finale: 675 głosów

2 / 7

Miejsce 6. Jarmark Cysterski w Pelplinie

Obraz
© Polska Organizacja Turystyczna

Jarmark Cysterski jest imprezą plenerową, odbywającą się od 13 lat w trzeci weekend września, na terenie dawnego opactwa cysterskiego w Pelplinie. Produkt zawiera w sobie kilka mniejszych imprez o charakterze naukowym, edukacyjnym, artystycznym, sportowo-rekreacyjnym i plenerowym. Są to m.in. warsztaty edukacyjne i współzawodnictwo sportowe oraz inscenizacje historyczne młodzieży, przegląd zespołów muzyki dawnej; inscenizacje historyczne z dziejów dawnego opactwa; rozgrywki o charakterze turniejów rycerskich i plebejskich czy prezentacje rzemiosł dawnych.

Wynik w finale: 738 głosów

3 / 7

Miejsce 5. Szlak Przygody

Obraz
© www.szlakarcheogeo.pl

Szlak Przygody jest największym sieciowym produktem turystycznym w Polsce. Obejmuje 850 km wyznaczonych tras i 100 oznakowanych atrakcji w sześciu krainach. Szlak w 2013 roku utworzyło partnerstwo sześciu Lokalnych Grup Działania ze Świętokrzyskiego. Na szlaku rozmieszczono 85 tablic z mapami oraz polsko- i anglojęzycznymi opisami atrakcji, 245 sztuk znaków drogowych kierunkowych E22 A i B oraz cztery przystanki turystyczne.

Wynik w finale: 761 głosów

4 / 7

Miejsce 4. Turystyka Kolejowa TurKol.pl

Obraz
© Polska Organizacja Turystyczna

TurKol to produkt turystyki kolejowej *jako formy spędzania wolnego czasu dla całych rodzin. Polega na organizowaniu *wycieczek turystycznych specjalnymi pociągami z parowozem dla wszystkich miłośników kolejowych podróży połączonych z towarzyszącymi im atrakcjami w trakcie przejazdu oraz w miejscach docelowych.

Wynik w finale: 1108 głosów

5 / 7

Miejsce 3. Tereny Sportowo-Rekreacyjne nad Narwią - Port Łomża

Obraz
© Polska Organizacja Turystyczna

Port efektywnie wykorzystuje walory Łomży oraz zwiększa atrakcyjność miasta i regionu. Za tym idzie wzrost liczby turystów krajowych i zagranicznych korzystających z infrastruktury wodnej. Tereny wyposażone są w małą architekturę, sprzęt wodny, siłownię na powietrzu, plac zabaw. Nowo otwarte bulwary zwróciły miasto w stronę rzeki i zachęcają mieszkańców do aktywnego wypoczynku i obcowania z naturą.

Wynik w finale: 1264 głosów

6 / 7

Miejsce 2. Park Solankowy w Inowrocławiu

Obraz
© Polska Organizacja Turystyczna

Park Solankowy w Inowrocławiu położony w strefie uzdrowiskowej to cel wyjazdów turystycznych dla mieszkańców regionu, a dla kuracjuszy idealne miejsce relaksu. Sprzyja rozwojowi turystyki, umożliwia korzystanie z walorów przyrodniczych, pozwala atrakcyjnie spędzić czas. Znajdują się tu liczne obiekty uzdrowiskowe i atrakcje turystyczne, m.in. tężnia solankowa, pijalnie wód, palmiarnia czy muszla koncertowa. Do dyspozycji turystów są także tereny rekreacyjne, m.in. korty tenisowe, park linowy i siłownia plenerowa. Solanki słyną ze znakomitego mikroklimatu i bogatej roślinności.

Wynik w finale: 2317 głosów

7 / 7

Miejsce 1. Chmielaki Krasnostawskie

Obraz
© Polska Organizacja Turystyczna

Pierwsze miejsca zajęło Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów "Chmielaki Krasnostawskie" - impreza z ponad 40-letnią historią. Organizowane od 1971 roku wydarzenie jest zjawiskiem kulturowym uznanym za charakterystyczne dla regionu. W akcji biorą udział browary i tysiące turystów oraz smakoszy piwa. Imprezę uatrakcyjniają koncerty, degustacje, konkursy, kiermasze i wystawy.

Wynik w finale: 2445 głosów

Więcej o plebiscycie tutaj

Polska Organizacja Turystyczna/if/pw

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)