Trwa ładowanie...

Wyprawa na Wielki Mur i do urokliwego miasteczka Gubei

Planujecie podróż do Pekinu? Może przy tej okazji warto rozważyć odwiedzenie Simatai - nieoczywistego odcinka chińskiego Wielkiego Muru, który oczaruje Was majestatycznymi widokami, ale jednocześnie przeniesie w krainę delikatności i uroku. W pobliżu Wielkiego Muru – Simatai znajduje się bowiem urocze, położone na wodzie, miasteczko Gubei - zwane też jako Beijing WTown - które stanowi niezwykłą atrakcję turystyczną. Połączenie wyniosłego Wielkiego Muru z delikatnym krajobrazem miasteczka na wodzie, tworzy niezapomniany kontrast przyciągający turystów z całego świata.

Materiał sponsorowany przez Impact Media
 Źródło: materiały partnera
d1kdibw
d1kdibw

Wielki Mur Chiński - świadectwo historii i symbol mądrości

Wielki Mur Chiński, symbol Chin i narodowej chińskiej dumy, to monumentalna budowla, która nie tylko stanowi imponującą atrakcję turystyczną, ale także pełni rolę świadka historii i chińskiej cywilizacji. Budowany przez ponad 2000 lat mur, składa się z naturalnych zapór, fortów, wież obserwacyjnych i murowanych ścian obronnych. Został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1987 roku.

Od czasów pierwszego cesarza z dynastii Qin, po ostatniego cesarza z dynastii Ming, Wielki Mur na przestrzeni lat zawsze wypełniał swoją misję – zapewniał bezpieczeństwo ojczyźnie. Był świadkiem dobrobytu i upadku starożytnego społeczeństwa, a także świadkiem wytrwałości i nieustępliwości narodu chińskiego, w obliczu przeciwności losu. Można także powiedzieć, że był świadkiem zmian w społeczeństwie i wyrazem nieustępliwości narodu chińskiego w obliczu wyzwań. Natomiast dziś Wielki Mur, jako światowe dziedzictwo kulturowe, przyciąga uwagę całego świata. Turyści z różnych państw przybywają tam co roku, aby docenić historię i kulturę Państwa Środka.

Odcinek Simatai - spotkanie z historią i przyrodą

Wielki Mur Chiński składa się z wielu odcinków, rozlokowanych w 15 prowincjach północnych Chin. Odcinek Simatai jest jedną z części Wielkiego Muru, która położona jest ponad 120 kilometrów od centrum chińskiej stolicy i śmiało można powiedzieć, że to wyjątkowe miejsce do osobistego przeżycia majestatu tej historycznej budowli. Na tym odcinku zachowały się oryginalne starożytne ruiny z czasów dynastii Ming. Został on wzniesiony w XIII wieku i cechował go doskonały system obronny. Nie tylko jednak historia przyciąga w to miejsce turystów. Wielki Mur Simatai można zwiedzać również nocą, kiedy światła zapalają się na budowli oraz w wodnym miasteczku u jego podnóża. Naprawdę warto się zdecydować na obejrzenie widoku tej niezwykłej budowli nocą.

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Gubei - malownicze wodne miasteczko u podnóża Wielkiego Muru

Stojąc na Wielkim Murze Simatai można w dole zobaczyć wodne miasteczko Gubei. Jest to atrakcja turystyczna, która została zmodyfikowana i rozbudowana w oparciu o trzy oryginalne naturalne wioski, a od 2014 roku miasteczko zaczęło przyjmować turystów. Jest to miejsce, które łączy w sobie tradycję i nowoczesność, przenosząc odwiedzających w magiczny świat chińskiej kultury. Oprócz zwiedzania, w Gubei można także odpocząć, wziąć udział w rozmaitych targach, czy nawet wybrać się na wystawę, aby lepiej poznać dawną i współczesną chińską kulturę.

d1kdibw

Śmiało można powiedzieć, że styl architektoniczny miasteczka jest bardzo podobny do wodnych miast budowanych na południu Chin – Wuzhen Town. Na terenie wodnego miasteczka można bowiem znaleźć budynki z dziedzińcami zbudowane w stylu dynastii Ming i Qing – część z nich zostało zagospodarowanych na tematyczne i butikowe hotele, prywatne kwatery, restauracje, sklepy i sale wystawowe służące do prezentacji chińskiej kultury i sztuki, a to wszystko na obszarze blisko pięćdziesięciu hektarów.

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Kultura i rękodzieło - wodne miasteczko jako źródło inspiracji

Gubei to jednak, nie tylko miejsce oferujące piękne widoki, ale można także tutaj zgłębiać i poznawać chińską kulturę i sztukę. Styl architektoniczny, wzorowany na dynastii Ming i Qing, zdecydowanie tworzy unikatową atmosferę tego miejsca. Warsztaty rękodzielnicze oferują możliwość uczestnictwa w kursach tradycyjnego rzemiosła, takiego jak na przykład, technika druku czcionkami ruchomymi, która została wpisana w 2010 roku, na listę Międzynarodowego Dziedzictwa Niematerialnego UNESCO. To wszystko sprawia, że wizyta w Gubei to niezwykłe doświadczenie, które pozwala z bliska poznać dziedzictwo kulturowe Chin.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wodne miasteczko Gubei | Pełna Kultura

Nocne widoki - spotkanie z magią

Jednym z niezapomnianych doświadczeń jest nocne zwiedzanie Wielkiego Muru Simatai. Kiedy światła zapalają się na murze oraz w wodnym miasteczku Gubei, cała okolica nabiera niepowtarzalnego uroku. To doskonała okazja do podziwiania nie tylko monumentalnej budowli, ale również malowniczego nocnego krajobrazu miasteczka.

d1kdibw

Gubei ożywia się szczególnie wieczorem, kiedy można w tym miejscu podziwiać pokazy świetlne z udziałem dronów, lampiony unoszące się ku niebu i spacerować po nocnych targach oferujących kulinarne specjały. Malowanie maltozą, smażone tofu, pieczona kaczka - to tylko niektóre z przysmaków, które warto spróbować w tym malowniczym miasteczku.

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Podróż do Wodnego Miasteczka Gubei to nie tylko spotkanie z historią i majestatem Wielkiego Muru, ale również zatopienie się w bogatej chińskiej kulturze. To magiczne miejsce, gdzie przeszłość i teraźniejszość łączy się w jedną fascynującą opowieść, pozostawiając niezapomniane wspomnienia u wszystkich, którzy zdecydują się odkryć jego uroki.

Materiał sponsorowany przez Impact Media
d1kdibw
d1kdibw