Trwa ładowanie...

Zima na Bliskim Wschodzie niczym polskie lato. W Dubaju pogoda nie zepsuje ci urlopu

Zjednoczone Emiraty Arabskie to jeden z tych krajów, w których sezon wakacyjny trwa cały rok. Niezależnie od tego czy wybieramy się tam w połowie października, w lutym albo w lipcu, zawsze spotkamy tam masę turystów, z którymi możemy znaleźć wspólny język. Wydaje się, że latem cały region przeżywa delikatne wyludnienie, jednak to tylko pozory bo pokoje hotelowe ciągle są zajęte.

Zima na Bliskim Wschodzie niczym polskie lato.  W Dubaju pogoda nie zepsuje ci urlopuŹródło: Shutterstock.com, fot: slava296
d2qrw70
d2qrw70

Przedstawiamy warunki pogodowe panujące w Zatoce Perskiej oraz podpowiadamy kiedy wybrać się na wymarzony urlop tak, by pogoda nie popsuła nam planów urlopowych.

Wczesna wiosna w Zjednoczonych Emiratach Arabskich to szczególnie lubiany przez turystów okres, a to ze względu na warunki pogodowe zbliżone do naszego polskiego lata. Temperatura sięga wtedy 31 stopni, a szanse na opady są bardzo niewielkie. Kraj w 97 proc. składa się z terenów wielkiej pustyni Ar-Rub al-Chali, a mimo tego miasta położone nad Zatoką Perską cechuje wysoka wilgotność powietrza. ZEA to zbiór kilku emiratów, z których na uwagę zasługuje między innymi Ras Al Khaimah, atrakcyjna destynacja dla turystów z Polski. Plaże, których w samym Dubaju jest kilka, są przygotowane na wysyp turystów, do dyspozycji mamy mnóstwo wypożyczalni leżaków, sklepików i restauracji. Wyjątkiem jest Burdż al-Arab, jedno z pierwszych miejsc w które kierują się nowoprzybyli turyści po to, by uwiecznić majestatyczny zachód słońca nad Zatoką.

Na miesiące letnie przypada pozorne wyludnienie turystów z Dubaju i okolic. Większość z nich wychodzi z pokoju hotelowego dopiero wieczorem, ze względu na temperatury wynoszące średnio 40 a nawet 50 stopni w ciągu dnia. Dla amatorów letniego wypoczynku w Emiratach Arabskich przygotowano wiele studzących gorącą krew atrakcji, między innymi kryty stok narciarski, który nieprzerwanie przyciąga turystów pragnących odrobiny chłodu i sportu, lodowisko oraz klimatyczną kawiarnię Chillout Ice Lounge, w której temperatura wynosi -6 stopni. Wypicie gorącej czekolady w towarzystwie lodowych rzeźb w samym sercu Dubaju to chwila, o której warto opowiedzieć znajomym.

Wraz z końcem września rozpoczyna się najodpowiedniejszy czas do zwiedzania Bliskiego Wschodu. Temperatura wody sięgająca 25 stopni zachęca do orzeźwiających kąpieli w Zatoce Perskiej, upały nie są już tak bardzo dokuczliwe, a w przeciwieństwie do polskiej jesieni, przez cały wyjazd prawdopodobnie nie spadnie nawet kropla deszczu. Jako że miasto leży w strefie podzwrotnikowej suchej, charakterystyczne dla tego klimatu są również porywiste wiatry. Temperatura może nie być tak mocno odczuwalna, jednak nie wolno zapominać o kremach z filtrem UV, w innym przypadku zaryzykujemy poparzenia słoneczne.

Zima jest jednym z najchłodniejszych i najbardziej wilgotnych pór roku w Dubaju, niemniej daleko jej do europejskiej zimy, przypomina raczej naszą późną wiosnę. Pogoda nie jest już tak kapryśna, a deszcze występują niezwykle rzadko, choć największe ich natężenie przypada na styczeń i luty. Temperatura w ciągu dnia osiąga około 25 stopni, w nocy może natomiast spaść nawet poniżej 20. Na pustyni różnice temperatur są oczywiście większe, w nocy temperatura jest tam bliska zeru. Jeśli znudzą się wam kąpiele, zawsze można wybrać inne formy rozrywki, jak choćby wycieczka wodną taksówką wzdłuż kanału przepływającego przez całe miasto, lub wizytę w największym centrum handlowym na świecie – Dubai Mall.

Zniesienie wiz do Dubaju sprawiło, że aby przygotować się do wymarzonego wyjazdu wystarczy kupić bilet i zarezerwować hotel. Wbrew pozorom kilkudniowe wakacje na Bliskim Wschodzie nie są tak drogie jak mogłoby się wydawać.

d2qrw70
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qrw70