Trwa ładowanie...
14-11-2013 15:49

4. Festiwal Filmów Świata Trzy Żywioły

„Into the mind”, „Ścigając arktyczny lód”, „Tam, gdzie kończy się ścieżka”, „Trabanty jadą do Afryki!” na Żywiołach we Wrocławiu! (22 -24 listopada 2013, Kino Nowe Horyzonty).

4. Festiwal Filmów Świata Trzy ŻywiołyŹródło: Materiały prasowe
d383450
d383450

Ostatnia w tym roku edycja 4. Festiwalu Filmów Świata Trzy Żywioły zapowiada się niesamowicie. Od marca Żywioły odwiedziły już Kraków i Bolków. Wrocławską areną festiwalu filmowego będzie – jak przed rokiem – Kino Nowe Horyzonty. Po raz kolejny zaprezentowane zostaną najlepsze, nagradzane na światowych festiwalach, inspirujące i wizualnie piękne *filmy dokumentalne *w trzech kategoriach: Podróże, Przygoda i Cywilizacja – 23 filmy w tym cztery polskie premiery.

Sobotnie i niedzielne bloki filmowe wypełnią świetne dokumenty. Zobaczymy „Into The Mind” – jeden z najlepszych wizualnie filmów ostatnich lat. Wbijający w fotel majstersztyk filmowy, zacierający granicę między snem a rzeczywistością, odkrywający motywy sięgania po skrajne ryzyko, m.in. w środowisku górskim. Temat ekstremalnych wyzwań znajdzie kontynuację w dokumencie „Ścigając arktyczny lód”, monumentalnej podróży w poszukiwaniu lodu na planecie Ziemia. Obsypany nagrodami na wielu festiwalach film (m.in. Sundance Film Festiwal za najlepsze zdjęcia) spróbuje odpowiedzieć na pytanie czy globalne ocieplenie ma miejsce czy nie, czy jest bohaterem bajki ekologów, czy pierwszym krokiem do ekologicznej katastrofy.

Czym jest miłość w obliczu śmiertelnego niebezpieczeństwa? Tak postawione pytanie zilustruje „Dwoje na K2”, jeden z najlepszych filmów górskich jaki kiedykolwiek powstał, w reżyserii Dariusza Załuskiego, chyba najbardziej cenionego filmowca spośród polskich himalaistów. Temat przygody ze sporą dawką adrenaliny uzupełni najbardziej widowiskowa produkcja rowerowa minionej dekady „Tam, gdzie kończy się ścieżka”. Naprawdę niewielu może wpaść na tak totalnie zakręcone pomysły na dwóch kołach, w urzekających krajobrazach najróżniejszych regionów świata. To przerasta ludzką wyobraźnię i jeszcze lepiej ogląda! „Trabanty jadą do Afryki!” (polska premiera!) – film, który jest namacalnym przykładem przekroczenia granicy „niemożliwego“ czyli czeska jazda bez trzymanki.

Jak w zeszłym roku na festiwalu pojawi się sekcja Żywioły ShortDoc, w ramach której zaprezentujemy dwie godziny dokumentów krótkometrażowych, wśród nich wiele zakręconych, radykalnych propozycji na nietypowe przygody z samego jadra extreme. Kto zdobędzie nagrodę publiczności “Czwarty Żywioł”? Zdecyduje o tym festiwalowa publiczność.

Miejsce festiwalu: *Kino Nowe Horyzonty we Wrocławiu, ul. Kazimierza Wielkiego 19A/21
*
Bilety:
w kasie kina lub online na stronie www.kinonh.pl

d383450
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d383450