Trwa ładowanie...
03-11-2010 16:21

5 lodowców dla 5 zmysłów

5 tyrolskich lodowców dostarcza wrażeń dla wszystkich zmysłów. Stojąc, jadąc, bawiąc się karwingiem gdzieś tam wysoko ponad wszystkim można doświadczyć niepowtarzalnych doznań: majestatyczne lodowce, olśniewające panoramiczne widoki, fascynujące trasy zjazdowe, kusząca gra kolorów, krystalicznie czyste powietrze. Takie przyjemności dalece odbiegają od standardów i wymykają się wszelkim porównaniom – i to nie tylko pod względem wysokości. Różnicę widać nawet w detalach: płatki śniegu na lodowcach są bardziej subtelne, puszyste.

5 lodowców dla 5 zmysłówFot: sxc.hu
d37p3cn
d37p3cn

Świeży puch to żadna sensacja, raczej standard sezonu Open End. Szczeliny lodowcowe, zacienione skalne rozpadliny i lśniące czystą bielą zbocza to wyraz absolutnego piękna. W tym miejscu określenie „górskie powietrze” nabiera nowego znaczenia: na 3.000 m inaczej bierze się oddech, odczuwa, rozsmakowuje w górskiej przygodzie tak intensywnie, jak w żadnym innym zakątku świata.

KAUNERTAL - Zabawa na lodowcu i zimowa radość

Kaunertal (1.273 - 3.160 metrów): Kolejki na wyciągi? Nie w Kaunertal. Od września do połowy czerwca można tu doświadczać przyjemności jazdy na nartach bez długiego oczekiwania na wyciąg. Nowością jest 8-osobowa kolejka, wywożąca narciarzy poza granicę trzech tysięcy metrów. Nowa kolejka Karlesjochbahn zapewnia jeszcze większy komfort na lodowcu Kaunertal.

Pitztal - Zabawa na nartach na najwyższym lodowcu Tyrolu

Na najwyżej położonym terenie lodowcowym Austrii (do 3.440 m) spotyka się międzynarodowa publiczność. Szeroka i urozmaicona oferta tras zjazdowych pozwoli każdemu sportowcowi zimowemu – z bliska i z daleka – znaleźć odpowienie nartostrady. Na 3.000 m czeka tu na wszystkich miłośników freeski i snowboardu duży snowpark i profesjonalny halfpipe. Miłośnicy freeski odnajdą na lodowcu Pitztal również tereny wysokoalpejskie, na których już wcześnie w roku możliwa jest jazda poza nartostradą. Na fanów narciarstwa biegowego czeka tu od tej jesieni obóz dla narciarzy biegowych na ok 5 km trasie biegowej. Na wysokości 2.840 m podniebienia gości Pitztal ucieszy typowymi dla regionu słodkościami najwyżej położona w Austrii cukiernia.

Big3 think big - think Sölden

Przyjemność jazdy na nartach, przeżycia na śniegu i rozrywka pierwszej klasy. Ostatnie duże inwestycje to kolejne kamienie milowe na drodze do jakości i komfortu dla wszystkich zimowych sportowców. I tak kolejka Gaislachkoglbahn (1.363 - 3.040 m) zastąpiona zostanie przez 2 nowoczesne wyciągi: na pierwszym odcinku powstaje 8-os. kolejka gondolowa ze zbliżającą się do rekordu światowego możliwością przewozową 3.600 os./h. Drugi odcinek zrealizowany zostanie w formie 3-linowej kolejki. Oba wyciągi obiecują przyciągać wzrok architekturą wyróżniających się jasnych i przyjaznych budynków stacji i wyjątkowym charakterem technologii kolejek linowych od grudnia 2010.

d37p3cn

Dolina Stubaital - królestwo śniegu

Lodowiec Stubai – wyróżniony przez przewodnik narciarski niemieckiego automobilklubu ADAC jako najprzyjaźniejszy rodzinom aplejski teren narciarski – oferuje na 110 kilometrach tras zjazdowych urozmaiconą zabawę na nartach z łatwymi i stanowiącymi wyzwanie nartostradami.

Pomiędzy 1.750 a 3.210 metrami wysokości śnieg gwarantowany jest od października do czerwca tuż przed bramą do miasta Innsbruck. Zabawa dla wszystkich dzieci od lat 3 do 15 na rodzinnym obozie BIG Family Ski-Camp: kraina dla dzieci z magicznymi dywanami, restauracją dla dzieci i przedszkolem są do dyspozycji małych gości, zapewniając radość i zabawę.

Lodowiec Hintertux - gwarantowana biel

Jedyny całoroczny teren narciarski Austrii oferuje idealne warunki śniegowe 365 dni w roku! 86 km nartostrad ze świeżym puchem śniegowym o każdym stopniu trudności, nietknięte stoki z głębokim śniegiem i wymagające trasy do jazdy po muldach sprawią, że serce sportowca zimowego zabije szybciej. Przez cały rok snowboardziści cieszą się szerokimi trasami, spektakularną wysokością, legendarną rozrywką après-ski i gwarantującym akcję od kwietnia do grudnia parkiem Betterpark.

d37p3cn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37p3cn