Trwa ładowanie...

Akcesoria, które powinieneś mieć w swoim samochodzie!

Można obyć się bez wielu akcesoriów podczas jazdy samochodem. Jednak niektóre z nich znacznie uprzyjemniają i ułatwiają prowadzenie auta, a także nawigują, abyśmy bez problemu dojechali do celu. Zatem zawsze warto mieć w swoim pojeździe kilka naprawdę przydatnych gadżetów, takich jak ładowarki samochodowe, uchwyt na smartfona, zestaw głośnomówiący czy wideorejestrator.

Akcesoria, które powinieneś mieć w swoim samochodzie!Źródło: Materiały prasowe
d37p3cn
d37p3cn

Ładowarki samochodowe: przewodowe lub indukcyjne

Smartfon aktualnie bardzo często pełni funkcję nawigacji, jednak wykorzystuje ona dość dużo energii urządzenia. Dlatego sugerujemy, by auta były wyposażone w ładowarki samochodowe, które mogą realnie uratować podróż każdego kierowcy – jeżeli ten np. zapomni o naładowaniu telefonu w domu.

Przydatną nowością są także ładowarki bezprzewodowe, których działanie opiera się na ładowaniu indukcyjnym (QI). Oczywiście w tym celu niezbędny jest telefon, który może być ładowany w taki sposób (np. Samsung Galaxy S10, Huawei P30 Pro, Xiaomi Mi Mix 3). Nie dość, że taka ładowarka pełni jednocześnie funkcje uchwytu na telefon, na ogół jest też estetycznie wykonana.

Uchwyt na telefon

W związku z tym, że aktualnie bardzo wielu kierowców wykorzystuje swoje smartfony jako urządzenia nawigacyjne, konieczne jest zaopatrzenie się w stosowny uchwyt na telefon. Koszt takiego gadżetu wynosi kilkanaście złotych, a pozwoli on nie tylko na poprawę komfortu korzystania ze smartfona, lecz także wpłynie na poprawę koncentracji i bezpieczeństwa jazdy.

Pamiętajmy tylko, by dobrać urządzenie o ruchomym uchwycie – by nawet podczas jazdy możliwa była jego łatwa obsługa i dostosowanie położenia telefonu do oczu kierowcy.

d37p3cn

Wideorejestrator

To niezbędne urządzenie dla każdego kierowcy. Wprawdzie ceny kamer samochodowych, które zapewniają wysokiej jakości obraz zarówno w dzień, jak i w nocy, zaczynają się od kilkuset złotych, tak podstawową kamerę można zakupić już za znacznie mniejsze pieniądze. To bardzo ważny gadżet, który w przypadku sytuacji spornej może ocalić poszkodowanego przed przykrymi konsekwencjami.

Jednocześnie zachęcamy do wyboru urządzenia z czujnikiem przeciążeniowym, który automatycznie zapisze nagranie w sytuacji kolizji. Warto też wybrać kamerę z czujnikiem ruchu, która zacznie rejestrować obraz w sytuacji, gdy wykryje jakiś pojazd w pobliżu naszego auta. Dobrym pomysłem jest też zakup kamery tylnej, która jednocześnie może pomóc w trakcie parkowania.

Zestaw głośnomówiący

Ten gadżet polecamy każdemu, kto spędza w samochodzie dużo czasu i kto zmuszony jest do prowadzenia częstych rozmów telefonicznych. Rozmowy przez telefon w czasie jazdy są zabronione i po prostu niebezpieczne. Zestaw głośnomówiący z pewnością poprawi bezpieczeństwo na drodze, ale też wpłynie na komfort jazdy.

Nagrzewnica samochodowa

Nagrzewnica to urządzenie, które każdy kierowca pokocha w okresie zimowym. Decydując się na model z możliwością zdalnego włączania, możemy wejść do samochodu przyjemnie rozgrzanego, a co najważniejsze – samochodu bez przymarzniętych szyb.

d37p3cn

Wystarczy tylko odpowiednio skierować nawiew, wcześniej ustawić temperaturę i cieszyć się efektami. Warto mieć takie urządzenie w samochodzie, gdyż nie zajmuje dużo miejsca i można je kupić już za kilkadziesiąt złotych.

Gadżety, które warto mieć!

Zachęcamy, abyś zaopatrzył się przynajmniej w część przedstawionych przez nas gadżetów. Takie akcesoria, jak np. ładowarki samochodowe (w tym ładowarki bezprzewodowe), uchwyt na smartfona czy wideorejestrator, powinny bez najmniejszych wątpliwości znaleźć się w każdym aucie. Nie tylko mogą wyciągnąć kierowcę z opresji, lecz także ułatwiają podróż!

d37p3cn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37p3cn