Trwa ładowanie...
16-01-2009 14:23

Arlberg - kolebka narciarstwa

Austria będąca tradycyjnym „gorącym adresem“ dla miłośników sportów zimowych ma swoją gwiazdę – Arlberg - jeden z najlepszych ośrodków narciarskich na świecie leży w Austrii, na wysokości od 1300 do 2811 m npm.

Arlberg - kolebka narciarstwaFot: JupiterImages/ EAST NEWS
dpku5gm
dpku5gm

Lech, Zürs, Stuben, St. Christoph, St. Anton

Pięć miejscowości Arlbergu od dawien dawna urzeka indywidualnym charakterem...
• szykowne i luksusowe Lech
• stylowe Zürs
• przytulne Stuben
• ekskluzywne St. Christoph
• kosmopolityczne St. Anton

Arlberg nie jest górą, ale przełęczą łączącą austriackie landy Tyrol i Vorarlberg. Amatorzy sportów zimowych potrzebują wykupić tylko jeden karnet na cały region. Karnet Arlberg–Card jest kluczem do śnieżnego raju z 85 kolejkami linowymi i wyciągami, 280 km tras zjazdowych i 180 km zjazdów w głębokim puchu. Podgrzewane siedzenia wyciągów to luksus zapewniony każdego dnia na stoku.

Bezpłatne skibusy kursują w i między miejscowościami. Słoneczne tarasy zapraszają na Aprés-Ski, rozmaite oferty w postaci łyżwiarstwa, curlingu, saneczek, biegówek, wędrówek i kuligów dostarczają mocy wrażeń dla całej rodziny. Nowość: wielofunkcyjne centrum sportowe z kortami tenisowymi i do squasha, kręgielnią i wielkimi instalacjami do wspinaczki na hali i na wolnym powietrzu.

Gastronomia na Arlbergu

Arlberg może się poszczycić największym zagęszczeniem lokali wyróżnionych przez Gault Millau w Europie. Goście światowego narciarskiego kurortu cenią wysoki poziom jakości lokali gastronomicznych, chociaż nie tylko w tej najwyższej klasie, z wyróżnieniami w postaci czapek kucharskich czy gwiazdek, ale także w przypadku schronisk, punktów spotkań na zabawę po nartach i barów przekąskowych. Oferta obejmuje zarówno przytulne apartamenty i pensjonaty na rodzinny wypoczynek, jak i wysokiej klasy hotele, najlepsze szkółki narciarskie i opiekę dla dzieci, rustykalne schroniska i restauracje dla smakoszy.

dpku5gm

Oprócz korzystnych cenowo pakietów dostępnych przez Bożym Narodzeniem, w styczniu oraz na wiosenne szusowanie na nartach w kwietniu, miejscowości Arlbergu przygotowały program imprez wypełniony wyjątkowymi propozycjami. Wraz z rozpoczęciem sezonu, zaplanowanym na 28 listopada 08, narciarze i snowboardziści będą mogli wyruszyć na stoki ciesząc się jeszcze większymi udogodnieniami oraz nowymi trasami zjazdowymi.

Spektakularne zawody w oryginalnym wydaniu to „Biały krąg“ w Lech Zürs w dniu 17 stycznia 2008. Masowy start, na który stawia się około 1.000 uczestników, odbywa się na Rüfikopf na wys. 2337 m npm. Do pokonania są 22 km tras zjazdowych i 5500 m różnicy wysokości! Z kolei „Białe szaleństwo“ – kultowe zawody z masowym startem z Vallugi do St. Anton am Arlberg, zaplanowane na 25 kwietnia 2009, są wyzwaniem dla 500 narciarzy i snowboardzistów. Zwycięzca obu zawodów zdobywa tytuł „White Star“. Czyli, jak zwykle na Arlbergu, jesteśmy w towarzystwie gwiazd.

Więcej informacji: www.arlberg.net

Sezon zimowy 2008/09 potrwa od 28 listopada 2008 do 26 kwietnia 2009 (w Stuben i St. Christoph do 3 maja 2009).

dpku5gm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpku5gm