Trwa ładowanie...
22-08-2013 13:45

Beztroska plażowiczka. Jak mogło ją to ominąć?

Spokojna plaża w Portoryko. Plażowiczów zainteresowało nagłe wzburzenie morza. Jedna z turystek pozostała jednak niewzruszona. Zobacz co ją ominęło.

Beztroska plażowiczka. Jak mogło ją to ominąć?Źródło: Zacarias da Mata - Fotolia.com
d37p3cn
d37p3cn

Playa Puerto Nuevo na północnym wybrzeżu Portoryko, położona ok. 45 km na zachód od San Juan, to jedna z najbardziej urokliwych plaż na wyspie. Turyści cenią ją za złoty piasek i wydzielony wapiennymi skałami “basen”. Woda jest w nim spokojna i płytka, a kapiący się są spryskiwani przelewającymi się przez skałę falami.

Miłośnicy fotografii wdrapując się na wapienne kamienie mogą uchwycić wspaniałe widoki. Należy jednak pamiętać o rozbijających się o tę naturalną zaporę falach, które mogą zrzucić z niej nawet najbardziej wysportowanego człowieka. Zagrożeniem dla stóp są również bardzo ostre krawędzie głazów. Mimo tych niebezpieczeństw, każdy komu udało się zrobić zdjęcie ze skał twierdzi, że warto podjąć ryzyko.

Raz na jakiś czas fale robią się jednak ogromne i przerażające. Przelewając się przez skalną zaporę zalewają niekiedy plażę i niszczą infrastrukturę. Ostatni taki przypadek miał miejsce w 2010 roku. Woda zniszczyła wówczas wszystkie zabudowania na plaży i pobliski parking.

d37p3cn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37p3cn