Trwa ładowanie...
16-11-2012 15:29

Białka Tatrzańska ma kolejną Banię!

Do tej pory marka Bania była kojarzona z góralską rodziną Dziubasików, do której należą m.in. ośrodek narciarski i pensjonat o tej wdzięczniej nazwie. Z Banią wiąże się również sukces rynkowy całej Białki Tatrzańskiej.

Białka Tatrzańska ma kolejną Banię!Fot: www.termabania.pl
d1p79sk
d1p79sk

Rok temu za sprawą Dziubasików uruchomiono tu kompleks basenów termalnych Bania. Aby nie było wątpliwości, że rodzina przedsiębiorców z Podhala nie spoczywa na laurach, 20 grudnia 2012 zostanie otwarty pierwszy w Polsce hotel termalno-narciarski, okraszony czterema gwiazdkami. Oczywiście pod marką Bania. Za przedsięwzięcie odpowiada firma należąca do Pawła Dziubasika.

Białka Tatrzańska do dużych miejscowości nie należy. Złośliwi twierdzą, że w Białce gór nie ma. Ale to właśnie tutaj rozwinięto infrastrukturę turystyczną w stopniu do tej pory w Polsce niespotykanym i to właśnie do Białki Tatrzańskiej zjeżdżają narciarze i snowboardziści z kraju i zza granicy. Ukoronowaniem sukcesów Białki Tatrzańskiej było ubiegłoroczne otwarcie Termy Bania, a także uruchomienie skipassu Tatry Ski, który obowiązuje w 5 różnych ośrodkach narciarskich. Niemal w każdym białczańskim sukcesie ma udział marka Bania stworzona przez rodzinę Dziubasików. Kolejnym tego przykładem jest nowy, czterogwiazdkowy Hotel Thermal&Ski Bania, który 20 grudnia otworzy swoje podwoje dla jeszcze bardziej wymagających gości.

Przydomek termalno-narciarski Hotelu Bania w pełni oddaje jego najważniejsze atuty. Hotel jest bowiem niemal przyklejony z jednej strony do kompleksu basenów termalnych, a z drugiej do stoków narciarskich. Oprócz bliskości tego, co w Białce najważniejsze, czyli możliwości aktywnego wypoczynku Hotel Bania to liczby. 450 miejsc noclegowych, 3 restauracje, 3 sale konferencyjno-szkoleniowe i 1 klub taneczno-muzyczny.

Obiekt jest kontynuacją architektoniczną – w kategoriach estetycznych - wcześniejszych projektów rodziny Dziubasików. Elewacja i wnętrza zostały wykonane z naturalnych materiałów: kamienia i woskowanego drewna. Całość doskonale wpisuje się w tatrzański krajobraz dzięki zielonym tarasom, drewnianym balkonom i kamiennym filarom, czyli elementom charakterystycznym dla góralskiej architektury. Warto też dodać, że cały hotel – podobnie jak sąsiadująca z nim terma - ogrzewany będzie dzięki energii geotermalnej.

Całość kolejnej, tym razem hotelowej inwestycji spod znaku Bania została sfinansowana ze środków własnych i kredytu inwestycyjnego. Budowa rozpoczęła się na początku 2011r.

d1p79sk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1p79sk