Trwa ładowanie...
bilety lotnicze
08-07-2009 14:32

Bilet na samolot kupisz w ... Biedronce

Sieci handlowe prześcigają się w oferowaniu swoim klientom usług dodatkowych. Najnowszą propozycją jest sprzedaż biletów lotniczych, którą wprowadziła Biedronka.

Bilet na samolot kupisz w ... BiedronceŹródło: PAP/Piotr Rybarczyk
dxjguau
dxjguau

Sieci handlowe prześcigają się w oferowaniu swoim klientom usług dodatkowych. Najnowszą propozycją jest sprzedaż biletów lotniczych, którą wprowadziła Biedronka.

Od 1 lipca sieć dyskontowa Biedronka wprowadziła do sprzedaży bilety lotnicze do pięciu europejskich miast, w cenie 449 zł. Usługa, oferowana we współpracy z PLL LOT, znajduje się w fazie testu, dlatego na razie jest dostępna tylko w wybranych sklepach - mówi Paweł Tymiński z biura prasowego firmy Jeronimo Martins Dystrybucja, będącej właścicielem Biedronki, znanej obecnie jedynie z usługi wirtualnego operatora TuBiedronka.

Testy nowej, niedostępnej dotąd w sklepach usługi, prowadzi też brytyjskie Tesco. Mowa o ubezpieczeniach komunikacyjnych, które są dostępne tylko w trzech sklepach sieci: w Krakowie, Katowicach i we Wrocławiu. Klienci mogą kupić polisę PZU, Benefii, Allianza lub Generali. Sprzedaż ubezpieczeń odbywa się poprzez punkty obsługi finansowej. Wszystkie formalności odbywają się na miejscu, łącznie z robieniem zdjęć samochodu w przypadku AC - wyjaśnia Michał Kubajek z biura prasowego Tesco Polska. Dodaje, że posiadacze karty Tesco Mastercard mogą jeszcze skorzystać z ubezpieczenia na wakacje pod nazwą Podróżnik. Nad zupełnie nową usługą prace prowadzi też polska sieć sklepów osiedlowych Żabka. Obecnie oferuje cztery usługi pod wspólnym logo Zielone Okienko.

W najbliższym czasie chcemy zaskoczyć klientów nowymi usługami, wprowadzanymi na podstawie infrastruktury terminali płatniczych. Jest jeszcze jednak zbyt wcześnie na zdradzanie szczegółów - mówi Jacek Spychała, rzecznik prasowy spółki Żabka Polska, która w tym roku wprowadziła już usługi Lotto w kilkuset z 2 tys. swoich sklepów oraz wdrożyła płatności zbliżeniowe PayPass. Z informacji przez nas zebranych wynika, że nowa usługa, umożliwiająca wypłatę gotówki z kart płatniczych, bez konieczności robienia wcześniej zakupów, ma być dostępna w Żabce na przełomie 2009 i 2010 roku.

dxjguau

Z kolei krajowa sieć delikatesów Paleo, podobnie jak francuski Carrefour, zamierza skupić się na rozwoju kolektur Totalizatora Sportowego, które stają się już tak popularne w sklepach jak opłacanie rachunków czy wywoływanie zdjęć. Sieci handlowe inwestują więc w usługi dodatkowe, bo to idealny sposób na wyróżnienie i uatrakcyjnienie oferty ich sklepów. W dobie kryzysu na rynku funkcjonuje wiele sklepów spożywczych, posiadających zbliżony asortyment towarowy. Usługi są tym, co wyróżnia nas na tle konkurencji - zauważa Jacek Spychała. Poza tym przekładają się one na zwiększenie sprzedaży towarów handlowych. Nieoficjalnie mówi się, że wzrosty sięgają nawet kilkudziesięciu procent w zależności od lokalizacji sklepu. Wreszcie usługi dodatkowe to też czysty zysk dla sieci z tytułu prowizji. Na ich rzecz przypada od kilkunastu do kilkudziesięciu procent prowizji, którą pobierają od klienta. Od wypłaty gotówki w usłudze cash back prowizja sięga od 0,50 groszy do ponad 1 złotego. Za opłacenie rachunku do 500 zł
pobieramy prowizję w wysokości 1,49 zł. Powyżej tej kwoty sięga ona 0,3 proc. wartości opłaty. Płatność na rzecz Netii to 0,89 zł - wyjaśnia Jacek Spychała, rzecznik prasowy Żabki. Nowe usługi wprowadzone przez sieci handlowe Biedronka Tanie Latanie, bilety do pięciu europejskich miast w cenie 449 zł. Usługa oferowana we współpracy z PLL LOT Tesco ubezpieczenia komunikacyjne PZU, Benefii, Allianza lub Generali. Usługa oferowana we współpracy z firmą Netpremium, która podpisała umowę z agentami ubezpieczeniowymi. ubezpieczycielami.

Żabka usługi Lotto oraz wdrożenie płatności zbliżeniowych PayPass. Oprócz tego sieć pracuje nad nowymi usługami wprowadzanymi w oparciu o infrastrukturę terminali płatniczych.

Patrycja Otto, Gazeta Prawna

dxjguau
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxjguau