Trwa ładowanie...
d3deafq
Informacja prasowa

Charlotta MOTO FEST - Międzynarodowy Zlot Motocyklowy i koncerty wielkich gwiazd!

Pierwsza edycja międzynarodowego zlotu motocyklowego połączonego z koncertami Europe, Molly Hatchet, Dżem i Overdrive już niebawem! Niesamowity pokaz maszyn odbędzie się w Dolinie Charlotty – enklawie podróżników (29 maja -1 czerwca br.)
Share
Charlotta MOTO FEST - Międzynarodowy Zlot Motocyklowy i koncerty wielkich gwiazd!
Źródło: www.dolinacharlotty.pl
d3deafq

Celem zlotu jest stworzenie miejsca przyjaznego i sprzyjającego spotkaniom fanów motocykli, gdzie wymienić się mogą oni swoją wiedzą i doświadczeniami oraz spędzić czas w iście „rodzinnej” atmosferze. Uczestnicy zaprezentują swoje motocykle podczas honorowego przejazdu trasą Dolina Charlotty-Ustka, aby zwieńczyć paradę na nabrzeżu nadmorskiego kurortu znanego i docenianego wśród wczasowiczów. Spotkanie zostanie uwiecznione na pamiątkowej fotografii, która stanowić będzie preludium dobrej zabawy. Zarówno uczestników zjazdu jak i gości czeka wiele atrakcji.

Oprócz pokazów motocykli przedstawimy wystawy: pojazdów militarnych, samochodów zabytkowych, aut przemierzających cały świat, wyścigowych i rajdowych. Odwiedzą nas goście specjalni – podróżnicy, sportowcy – którzy opowiedzą o swoich pasjach i przygodach. Jednym z gości specjalnych naszego zlotu będzie Anna Jackowska – podróżnicza i autorka książek: „Kobieta na motocyklu”, „Samotnie przez Bałkany”. Podczas trwania imprezy książka z autografem i dedykacją trafi na licytację, z której zbiór środków przekazany zostanie na wybrany cel charytatywny.

W tym roku w Dolinie Charlotty powstanie tor dla motocykli enduro i quadów. Ryk silników i pokaz niezwykłych umiejętności będzie niewątpliwie towarzyszył przejazdom trialowym w wykonaniu Marcina Spirowskiego oraz zawodników Kadry Polski w tej dyscyplinie. Kolejna konkurencja, lecz nie mniejsze emocje będą towarzyszyły konkursowi równowagi na stojącym motocyklu trialowym. Występy przeprowadzane zostaną na motocyklach firmy SHERCO specjalizującej się w produkcji motorów do trialu i enduro. Odbędą się również konkursy na: najdłuższą trasę pokonaną w celu dotarcia na zlot, najmłodszy i najstarszy uczestnik zlotu, najstarszy – oryginalny motocykl zlotu oraz Miss i Mister zlotu. Krótko mówiąc – odlot!

d3deafq

Niewątpliwie wszystkich pasjonatów jednośladów zainteresuje konkurs „Custom Bike”. Polega on na wybraniu spośród wielu motocykli nietypowych (ograniczonych jedynie wyobraźnią twórcy) takiego, który zachwyci i oczaruje jurorów. Przykładem laureatów jest polska grupa projektowa Game Over Cycles, która zdobyła III miejsce podczas Mistrzostw Polski Motocykli Customowych (Custom Festival 2013), tworząca motocykl Behemoth Bike. Zaprojektowany został specjalnie dla lidera grupy Behemoth – Adama „Nergala” Darskiego.

To nie koniec! Uczestnicy zlotu będą mieli okazję przyczynić się do tworzenia nietuzinkowego postumentu – IRON HORSE’a, który powstanie w Dolinie Charlotty. Metalowa konstrukcja składać się będzie z wszelakich części motocyklowych przywiezionych przez uczestników. Pierwszą podwalinę pod „metalowego konia” położy pan Mirosław Wawrowski. Nie będzie to jednak jedyna nietypowa figura zlotu. Przed jednym z koncertów dwie rywalizujące ze sobą drużyny wyrzeźbią w bryłach lodu rzeźby motocykli. Publiczność ma za zadanie dopingować „lodowe” ekipy, a następnie wybrać zwycięzcę. Końcowe dzieła, podświetlone światłami, stanowić będą niezapomniany widok a zarazem wspaniałą okazję do zrobienia pamiątkowych zdjęć.

Atrakcjami zlotu dla osób o mocnych nerwach będą skoki spadochronowe (w tandemie z możliwością zrobienia zdjęcia w locie), przeloty na paralotniach (również z możliwością uwiecznienia lotu na fotografii) oraz skoki na poduchę MegaBag z wysięgnika. MegaBag to wielka, dmuchana „poducha”, na którą skacze się z wysokości 37 metrów. Niesłychana zabawa i duża porcja adrenaliny gwarantowana. „To jak skok na bungee, tylko bez liny”, „Brak ograniczeń, pełna swoboda” – tak opisują ją osoby, które sprawdziły, na czym ta zabawa polega.

Koniec końców a zarazem początek kolejnej odsłony dnia. Prawdziwa uczta muzyczna dla koneserów mocnego brzmienia. 30 maja w Amfiteatrze Doliny Charlotty rozpocznie się koncert polskiego zespołu „Overdrive” oraz legendarnej grupy „EUROPE”, której hitem jest „The Final Countown”. Koncert o charakterze glam metalowym, rockowym, hard rockowym stanowi doskonałe podsumowanie dnia , a jednocześnie zapowiedź równie energetycznego dnia następnego. 31 maja na scenie pojawi się grupa „Dżem” i bożyszcze amerykańskich motocyklistów – „Molly Hatchet”.

Szczegółowe informacje: www.charlottamotofest.pl
www.dolinacharlotty.pl
www.ticketpro.pl

d3deafq

Podziel się opinią

Share
d3deafq
d3deafq