Trwa ładowanie...
08-06-2012 09:19

Chińczycy podrobili austriackie Hallstatt

Jak pisaliśmy w ubiegłym roku, Chińczycy zdecydowali się stworzyć wierną kopię europejskiej miejscowości. Nie marnowali czasu i „drugie” Hallstatt, nie w Austrii, a w prowincji Guangdong, już jest gotowe. Jak można zobaczyć na zdjęciach, klimat nastrojowej miejscowości wypoczynkowej został zachowany.

Chińczycy podrobili austriackie HallstattŹródło: Gizmodo.pl
dpk07p1
dpk07p1

Podróbka miasteczka zbudowana w Huizhou przez firmę Minmetals Land Inc., deweloperską spółkę należącą do koncernu metalurgicznego, stanowi luksusowe osiedle mieszkaniowe. Oryginał to 900-letni kurort w górach wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Władz i mieszkańców „pierwszego” *Hallstatt *nikt nie pytał o zdanie. Pracownicy Minmetals wzbudzili jednak podejrzenia, ponieważ „w delegacji” robili niesamowite ilości zdjęć. W końcu jeden z nich wyznał miejscowym prawdę i wybuchł skandal.

Burmistrz austriackiego Hallstatt Alexander Scheutz uznał jednak, że nie warto się obrażać. Lepiej wykorzystać zajście do promocji własnej marki. W ubiegłą sobotę Scheutz podpisał porozumienie o współpracy kulturalnej z „nowym” Hallstatt. Wspomniał nawet, że jest „dumny”, że jego miasto wzbudziło taki zachwyt, że ktoś postanowił je sklonować. Jak donosi portal News24, nie wszyscy są tego samego zdania.

Wydanie internetowe: www.gizmodo.pl

dpk07p1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpk07p1