Trwa ładowanie...
d6gtjk1

Chiński to łatwy język

Szef chińskiej dyplomacji Yang Jiechi (czyt. Jang Dzie-cz\'hy) ocenił w środę, że język chiński jest jednym z najłatwiejszych języków na świecie, ponieważ 1,3 miliarda ludzi wybrało go jako swój język ojczysty.

d6gtjk1
d6gtjk1

_ Szef chińskiej dyplomacji Yang Jiechi (czyt. Jang Dzie-cz\'hy) ocenił w środę, że język chiński jest jednym z najłatwiejszych języków na świecie, ponieważ 1,3 miliarda ludzi wybrało go jako swój język ojczysty. _

\"Uważam, że chiński jest jednym z najłatwiejszych do nauczenia się języków, bo jak inaczej wyjaśnić, że 1,3 miliarda ludzi wybrało go jako swój język ojczysty\" - powiedział. Minister wystąpił na konferencji prasowej w siedzibie obradującego na dorocznej sesji parlamentu.

Yang przypomniał, że 2010 rok będzie w \"Rokiem chińskiego\" w Rosji. \"Obecnie wielu ludzi studiuje język chiński i mam nadzieję, że obcy dziennikarze tu obecni, panie i panowie, będziecie w stanie szybko się go nauczyć\" - powiedział.

W chwilę potem włoski dziennikarz zadał pytanie w języku angielskim, tłumacząc się, że należy \"do małej liczby ludzi, którzy uważają, że chiński nie jest jednym z najłatwiejszych języków na świecie\".

(PAP)

klm/ ap/

d6gtjk1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6gtjk1