Trwa ładowanie...
d454xs3

Chiny. Luksusowy hotel w kamieniołomie

W dzielnicy Songjiang na obrzeżach Szanghaju powstała nietypowa inwestycja. W nieczynnym kamieniołomie powstaje luksusowy hotel. Trwają już prace wykończeniowe oraz aranżacja wnętrz. Chiny mają prawdziwą architektoniczną perełkę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Chiny. Luksusowy hotel w kamieniołomie
(atkinsglobal.com)
d454xs3

– Hotel Songjiang Quarry jest wyjątkowy – mówi KY Cheung, dyrektor planowania i projektowania urbanistycznego w Chinach. – Umiejscowiony jest poniżej poziomu ziemi, styka się ze sztucznym jeziorem umieszczonym na dnie opuszczonego kamieniołomu. Nasi goście będą mogli spędzić noc w pokojach poniżej poziomu wody a w sytuacji niebezpieczeństwa skorzystać z systemu ewakuacyjnego, który szybko zabierze ich w górę. To architektoniczny cud – podkreśla.

Kamieniołom ma głębokość 100 m i pozostaje zamknięty od 2000 r. 5-gwiadkowy hotel, który powstaje w jego wnętrzu, będzie docelowo liczyć 383 luksusowe pokoje, a ponadto będą dostępne: salon spa, siłownia, basen i sale konferencyjne. Oryginalna inwestycja obejmuje także stworzenie sztucznego wodospadu, podwodnej restauracji czy ścianki wspinaczkowej. Koszt budowy szacowany jest na 555 mln dolarów amerykańskich (ok. 2,181 mld złotych).

d454xs3

Projekt wzbudził ogromne zainteresowanie na całym świecie. Zachwyca futurystyczny kształt, nietypowe usytuowanie, ale też nieco inne myślenie o projektowaniu tego typu obiektów. Jak zapewniają architekci, aby kompleks ten stał się najbardziej ekologicznym hotelem, jaki kiedykolwiek powstał, wzięto pod uwagę, aby budynek maksymalnie wykorzystywał odnawialne źródła energii.

   atkinsglobal.com
(atkinsglobal.com)

Na jego fasadzie umieszczono roślinność, mają też pojawić się panele słoneczne. Jak zapewniają architekci „zielony dach” ma pełnić wiele dodatkowych funkcji, łącząc działania ekologiczne i energooszczędne z wizualną, w sposób naturalny wtapiając się w lokalną topografię.

Ten futurystyczny hotel oprócz niezwykłej lokalizacji, kaskadowego wodospadu, oferować będzie podziemne przestrzenie publiczne, pokoje gościnne i sale konferencyjne dla nawet 1000 osób, a także centra sportowe i rekreacyjne.

   atkinsglobal.com
(atkinsglobal.com)

Na dwóch poziomach położonych w podziemiach mieścić się będą restauracje i pokoje gościnne z widokiem na akwarium o głębokości 10 m. Na najniższym poziomie hotelu znajdzie się kompleks wypoczynkowy z basenem i sportami wodnymi. Natomiast tuż nad kamieniołomem zaprojektowano strefę ekstremalnego centrum sportowego. Będzie tam można uprawiać wspinaczkę skalną oraz skakać na bungee.

   atkinsglobal.com
(atkinsglobal.com)

Warto dodać, że projekt hotelu był m.in. nominowany do nagrody World Architecture Festival. Obiekt ten ma stać się flagowym kompleksem na terenie Państwa Środka sieci InterContinental Hotels Group.

d454xs3

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Niesamowite odkrycie w Chinach. Stworzenie wcześniej nieznane nauce

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d454xs3

Podziel się opinią

Share
d454xs3
d454xs3