Trwa ładowanie...
d4bao13

Nietypowe osiedle w Chinach. Kształtem przypomina piramidę

Wydawałoby się, że w przypadku Chin już nic nie jest w stanie nas zaskoczyć. Znajdziemy tam wszystko – od nalewek z jadowitych węży po "podróbki" miast. Jednak uwagę mediów zwróciło ostatnio osiedle w Kunshan, które jest w kształcie piramidy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Kunshan jest osiedle, za sprawą którego o mieście zrobiło się głośno
W Kunshan jest osiedle, za sprawą którego o mieście zrobiło się głośno (Facebook.com)
d4bao13

Kunshan to miasto ulokowane w prowincji Jiangsu. Nie jest szczególnie znane na świecie, choć jest sporej wielkości - liczy niemal 2 mln mieszkańców. Jednak w Państwie Środka tego typu metropolie nie robią wrażenia – w 2017 r. liczba miast, w których żyje więcej niż 1 mln osób przekroczyła setkę. Ponadto Kunshan graniczy z 24-milionowym Szanghajem, więc, brutalnie mówiąc, ginie w jego blasku.

Jednak w Kunshan jest osiedle, za sprawą którego o "mieścinie" na moment zrobiło się głośno. Wyglądem odbiega od tych, które można spotkać w Polsce i większości miejsc na świecie. To dlatego, że kształtem przypomina piramidę. I mimo że dwa budynki powstały w 2013 r., dopiero w sierpniu br. zrobiło się o nich głośno, gdy kilka zdjęć z tego miejsca trafiło do internetu.

   Facebook.com

Według opisu na portalu Reddit, wnętrze osiedla ma skomplikowaną strukturę – mieszkania, do których prowadzi gąszcz korytarzy, mają nietypowe kształty, a znalezienie drogi do swojego "m" pochłania lokatorom sporo czasu.

   google maps

Jeśli planujecie odwiedzić Szanghaj i będziecie cierpieć na nadmiar czasu, udajcie się do pobliskiego Kunshan. Widok chińskiej piramidy, w której żyją ludzie, może być ciekawym doświadczeniem.

d4bao13

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Niesamowite odkrycie w Chinach. Stworzenie wcześniej nieznane nauce

d4bao13

Podziel się opinią

Share

d4bao13

d4bao13