Trwa ładowanie...
22-01-2009 10:59

Co robi Adam Małysz w Val di Fiemme?

Ośrodek skoków „Giuseppe Dal Ben” w Predazzo w Val di Fiemme jest uważany za jeden
z najbardziej prestiżowych w świecie. Obiekt, który już gościł dwie edycje Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym (1991r. i 2003r.), będzie ponownie gościł mistrzostwa w 2013 roku.

Co robi Adam Małysz w Val di Fiemme?Fot: Skiinfo
d2x5cmp
d2x5cmp

Dolomity oprócz narciarstwa oraz wielu atrakcji po nartach mają coś jeszcze do zaoferowania. Jak śnieg to nie mogłoby zabraknąć skoków narciarskich.

W ośrodku znajduje się aż sześć skoczni: 120-metrowa, 90-metrowa, 62,5-metrowa, 35-metrowa, 20-metrowa i 15-metrowa skocznia szkoleniowa.

Skocznie usytuowane są w pobliżu stacji kolejki linowej Ski Center Latemar, na obszarze ponad 30.000 metrów kwadratowych zaopatrzonym w mini wyciąg krzesełkowy umożliwiający dotarcie na dwie największe skocznie, budynek dyrekcji zawodów, salę sędziów, biuro przetwarzania danych, salę spikerów, punkt obserwacyjny dla sędziów i telebim.

Cały kompleks jest wyposażony w system oświetlenia, pozwalający na rozgrywanie zawodów po zmroku i umożliwiający wieczorne transmisje telewizyjne. Właśnie dla filmowania skoków urządzonych zostało kilka dogodnych punktów dla operatorów TV.

d2x5cmp

W części podziemnej, na powierzchni 600 m2 znajdują się pomieszczenia dla zawodników i organizatorów, między innymi: szatnie, siłownia, pomieszczenie do smarowania nart, magazyny i maszynownia uruchamiająca system sztucznego dośnieżania. Dla dziennikarzy i sprawozdawców telewizyjnych urządzono odpowiednio wyposażone kabiny.

Szczególną uwagę poświęcono publiczności, dla której wydzielono obszerne parkingi, miejsca wzdłuż skoczni skąd można śledzić skoki, trybuny przy zeskoku. Może tu kibicować jednocześnie aż 20.000 widzów.

Rozbieg jest pokryty materiałem ceramicznym, a zeskok plastikiem, co umożliwia funkcjonowanie skoczni również latem. Skocznie, na których trenują drużyny zagraniczne, goszczą często Adama Małysza. Nasz Adam Małysz w Predazzo w 2003 r. osiągnął dwa sukcesy światowe na obydwóch skoczniach.

[

SKI INFO
SKI INFO

]( http://www.skiinfo.pl )

d2x5cmp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2x5cmp