Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Co zrobić z psem, gdy wyjeżdżasz na wakacje?

Zastanawiasz się z kim zostawić swojego pupila, gdy wyjedziesz? Nie zawsze zabranie go ze sobą na wakacje jest możliwe, a każda rozłąka z ukochanym psem to wyzwanie. Kiedyś oddawano psy do hoteli dla zwierząt, jednak hotele te nie cieszyły się zbyt dużym zaufaniem ze względu na klatki i kenele, w których psy musiały przesiadywać. Obecnie istnieje nowe rozwiązanie - jest nim usługa - psi hotel w domu Opiekuna (tzw. domowy hotel dla psa), dzięki której pies może poczuć się jak u siebie i nie odczuwa rozłąki ze swoim ludzkim rodzicem.

Share
Co zrobić z psem, gdy wyjeżdżasz na wakacje?
Co zrobić z psem, gdy wyjeżdżasz na wakacje?Źródło: materiały partnera
d28v7ml

PETHOMER.COM, CZYLI PSI HOTEL W DOMU OPIEKUNA

Piesek, który jest przyzwyczajony do spokojnego ogniska domowego, może nie odnaleźć się w klasycznym psim hotelu, nawet tym najlepszym w mieście, ponieważ przedłużone przebywanie w towarzystwie innych zwierzaków oraz mało uwagi od człowieka jest dla niego całkowicie nowym doświadczeniem. Do tego psy wychowane w domowych warunkach nie będą zadowolone z pobytu w boksach, kenelach czy klatkach - ponieważ na co dzień biegają wolno po salonie i dostają dużo miłości.

Pethomer - opieka dla psa i kota materiały partnera
Pethomer - opieka dla psa i kotaŹródło: materiały partnera

Aby mieć pewność, że pies jest bezpieczny i miło spędza czas podczas nieobecności jego Człowieka, możesz sięgnąć po pomoc petsitterów, czyli opiekunów dla zwierząt domowych, którzy świadczą usługę hotel domowy. Hotel domowy dla psów to miejsce, w którym pies biega luzem, żyje wśród domowników i ma zapewnione spacery, jest to rodzaj opieki, którą pewnie wybrałyby same psy - gdyby mogły wybierać. :-) Petsittera można znaleźć na lokalnych ogłoszeniach lub poprzez specjalny portal internetowy dedykowany opiece nad psami i kotami www.PETHOMER.com. Portal zrzesza miłośników zwierząt, którzy z otwartymi ramionami przyjmują pod opiekę pieska i chętnie poświęcą swój czas na czułości, zabawę, długie spacery i zapewnią całodobową opiekę. Każdy z tych Opiekunów jest sprawdzany i weryfikowany przez moderatorów portalu, dzięki temu nie ma tam ludzi z przypadku.

d28v7ml

Taka forma opieki często jest również tańszą alternatywą dla klasycznych hoteli dla zwierząt, ponieważ opiekunowie nie muszą inwestować w budowę hotelu, po prostu zabierają zwierzaki do swoich domów i zajmują się nimi jak członkiem rodziny. Każdy z Opiekunów określa swoją cenę za dobę według, którego jest wyliczona całkowita cena pobytu, a Portal Pethomer.com dodatkowo zapewnia gwarancję pomocy podczas każdej rezerwacji. Poza domowym hotelem Opiekunowie pethomer.com świadczą również inne usługi takie jak: spacer z psem, karmienie kota i opieka dzienna. 

DOMOWY HOTEL DLA PSA, CZYLI JAK ZNALEŹĆ IDEALNEGO OPIEKUNA?

Na portalu Pethomer.com poszukiwania Opiekuna ułatwią filtry, które możesz wybrać wg swojego uznania. Możesz wybrać filtr na wyszukiwanie Opiekuna, który ma dom z ogródkiem lub takiego, który jest doświadczony w podawaniu leków zwierzętom. Dodatkowymi aspektami, którymi należy się kierować są:

Pethomer - domowy hotel materiały partnera
Pethomer - domowy hotel Źródło: materiały partnera

LOKALIZACJA – Opiekun powinien mieszkać niedaleko nas, ponieważ długa podróż samochodem może zestresować psa.

d28v7ml

OPIS – Każdy Opiekun na swoim profilu ma opis mówiący o nim i o warunkach, w jakich Twój piesek będzie mógł spędzać czas. Niektórzy Opiekunowie mają również swoje zwierzęta, więc jeżeli wiesz, że Twój pupil będzie się czuł lepiej jako jedyny zwierzak to koniecznie zapoznaj się z opisem Opiekuna.

Pethomer - psi hotel materiały partnera
Pethomer - psi hotel Źródło: materiały partnera

DOMOWY HOTEL DLA PSÓW – JAK PRZYGOTOWAĆ PSA?SPOTKANIE ZAPOZNAWCZE - Jeżeli jest taka możliwość warto spotkać się dzień wcześniej na krótkie spotkanie zapoznawcze z Opiekunem aby miał okazję zapoznać się z nową osobą i miejscem. Pamiętaj, aby przy odbieraniu zwierzaka nagrodzić go ulubionym przysmakiem i pójść z nim na spacer. Stworzysz w ten sposób pozytywne wspomnienie związane z tym miejscem i w dzień Twojego wyjazdu chętnie tam wróci.

Pethomer - opieka dla psa materiały partnera
Pethomer - opieka dla psa Źródło: materiały partnera

WAŻNE INFORMACJE – Spisz na kartce ważne numery telefonów, które mogą się przydać Opiekunowi, czyli numer kontaktowy do Ciebie, do Twojej bliskiej osoby, która mieszka niedaleko oraz do kliniki weterynaryjnej, do której chodzisz ze zwierzakiem. Jeżeli pies na coś choruje lub jest uczulony koniecznie zapisz te informacje i wspomnij na spotkaniu zapoznawczym. To samo w przypadku przyjmowania leków przez psa, jego specyficznych zachowań lub preferencji. Poproś Opiekuna o jego numer telefonu, tak aby można było się z nim skontaktować i zapytać o samopoczucie psiaka.

d28v7ml

KARMA – Jeśli nie ustalisz inaczej z Opiekunem to przygotuj odpowiedni zapas karmy i smakołyków dla psa, tak aby spokojnie wszystko wystarczyło do Twojego powrotu. Poinformuj o porach karmienia i porcjach, jakie dziennie zjada pies.

SWÓJ ZAPACH – Pakując psa na jego wczasy zabierz mu z domu posłanie, ulubione zabawki i jakąś część Twojej garderoby (np. bluza, koniecznie nieprana, aby nie pachniała proszkiem tylko Tobą!). Pies czując zapach swojego domu ukoi tęsknotę za nim.

Mając zapewnione spacery na świeżym powietrzu i całodobową opiekę dla Twojego psa pozostaje już tylko zadbać o swój relaks na urlopie i dobre kąpielówki :-)

Artykuł sponsorowany
d28v7ml

Podziel się opinią

Share
d28v7ml
d28v7ml