Trwa ładowanie...
d1njqap

Coraz większa moda na Macedonię

W ubiegłorocznym sezonie prawdziwym turystycznym odkryciem była Albania, natomiast w tym roku wyjątkowo dużym zainteresowaniem cieszy się Macedonia. Nie umknęło to uwadze biur podróży i po raz pierwszy oferują loty czarterowe do tego kraju. Jakie wycieczki oferują oraz czym przyciąga ten bałkański kraj?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Coraz większa moda na Macedonię
(Shutterstock.com)
d1njqap

– Z doświadczenia wiemy, że Polacy bardzo chętnie rezerwują wycieczki w nowych miejscach, o czym świadczy zeszłoroczny sukces Albanii, która i w tym roku cieszy się powodzeniem. W 2017 r. kierunkiem do odkrycia jest Macedonia. Polecimy do niej z biurem podróży z Katowic lub możemy wykupić wycieczkę z dojazdem własnym. Ceny zaczynają się od 1450 zł za wycieczkę z biletem lotniczym w cenie – mówi Klaudyna Mortka z portalu Wakacje.pl.

Oferta touroperatorów jest wciąż skromna, jeśli porównamy ją z takimi kierunkami, jak Chorwacja czy Bułgaria. Do wyboru jest kilkanaście wycieczek, w tym kilka objazdowych. Warto z nich skorzystać, bo na miejscu jest co oglądać, a brak tłumu turystów pozwoli w spokoju zwiedzać atrakcje. Należy pamiętać, że Macedonia należy do najrzadziej odwiedzanych państw w Europie, choć oferuje światowej klasy zabytki oraz miejscowości, w których relaks mamy gwarantowany.

Mnóstwo atrakcji i ciekawe oferty wycieczek

d1njqap

Miłośnicy starej architektury i sztuki odkryją tu m.in. starożytny teatr czy klasztory i cerkwie bogate w piękne malowidła i freski. Szukający kontaktu z naturą nie zawiodą się, odwiedzając dzikie góry, błękitne jeziora, rzeki, kaniony i jaskinie.

Shutterstock.com

Świetną propozycją na odwiedzenie wielu miejsc podczas jednej wyprawy jest wycieczka o nazwie "Co nas łączy, co nas dzieli", która obejmuje też Grecję. W programie są m.in.: Ajgaj – najstarsza stolica starożytnej Macedonii, Skopje (nazywany Stambułem w miniaturze), Saloniki, Ochryd, Kratovo czy Demir Kapija – macedońska kraina wina. Inna polecaną wycieczką objazdową jest "Aleksander Macedoński", która podzielona jest na dwie części: połowę wyjazdu przeznacza się na zwiedzanie kraju, drugą na odpoczynek.

Shutterstock.com

Jednak biura podróży najwięcej wycieczek oferują wyłącznie nad Jezioro Ochrydzkie, nazywane skarbem Macedonii. Nic dziwnego, jest tu cudownie! To najstarszy akwen w Europie i najgłębszy na całych Bałkanach. Na jego brzegach zachowało się wiele średniowiecznych budowli, a miasto Ochryda wraz z jeziorem w 1980 r. wpisano na listę UNESCO.

Shutterstock.com

Ile to kosztuje?

Jeśli zdecydujemy się na dojazd własny, w ofercie last minute trafimy na wycieczki za nawet ok. 900 zł za tydzień urlopu. Regularna cena zaczyna się od ok. 1500 zł od osoby. W tej kwocie mamy zakwaterowanie w hotelu 3 lub 4 gwiazdkowym, śniadania i obiadokolacje, dostęp do basenów, leżaków oraz polskojęzycznych animacji. Za kwotę 2300-2500 zł od osoby za tydzień możemy liczyć na hotel 5-gwiazdkowy i najczęściej pełne wyżywienie.

Warto skorzystać z oferty, w której mamy wliczony w cenę bilet lotniczy. Mimo że ceny wakacji rozpoczynają się od ok. 2500 zł, łatwo można trafić na wyprzedaży, dzięki którym zapłacimy nawet o połowę mniej. Koszt wycieczek objazdowych, bądź łączonych (zwiedzanie+wypoczynek) jest nieco wyższy i trzeba się przygotować na wydatek rzędu 2200-3400 zł.

d1njqap

Podziel się opinią

Share

d1njqap

d1njqap