Trwa ładowanie...
d28garf

Costa Adeje

Najnowsze informacje
Strefa czasowa:

UTC (od czasu w Polsce odjąć 1 h)

Waluta:

Euro (EUR)

Pixabay.com
Źródło: Pixabay.com

Costa Adeje z niedalekim lotniskiem stanowi cel częstych wycieczek nie tylko turystów z Europy. Doceniamy piaszczyste plaże, sporo słońca, czystą wodę w oceanie, możliwość uprawiania sportów wodnych, potrawy kuchni kanaryjskiej oraz ciekawy krajobraz wybrzeża Teneryfy.

Teneryfa – Costa Adeje najpopularniejszym wybrzeżem

Costa Adeje to lubiane wybrzeże na Teneryfie w południowo-zachodniej części wyspy. Dawne tereny rolnicze zostały docenione w latach 70., od kiedy stopniowo przekształcano je w ośrodek turystyczny. Popularny kurort nad samym oceanem obejmuje takie miejscowości-dzielnice na terenie gmin Adeje oraz Arona, jak:

 • Playa de las Americas.
 • Los Cristianos.
 • Playa del Duque.
 • Playa Paraíso.
 • Playa Fanabe.
 • El Puertito.
 • Callao Salvaje.
 • Torviscas.
 • San Eugenio.
 • La Caleta.
 • El Beril.

Najczęściej uczęszczane na wyspie lotnisko Teneryfa Południe (Aeropuerto de Tenerife Sur Reina Sofía, TFS) oddalone jest od Costa Adeje o 18 km i obsługuje ok. 10 mln pasażerów rocznie. Z Polski latają tutaj samoloty tanich linii lotniczych, np. Ryanair czy Wizzair.

Costa Adeje – pogoda

Pogoda na Wybrzeżu Adeje jest świetna przez cały rok, dzięki czemu ta część Wysp Kanaryjskich jest lubianym kierunkiem całorocznym. Łagodny klimat jest zasługą ciepłych wiatrów, czyli pasatów. Teneryfa jest zdecydowanie cieplejsza w południowej części – ten obszar charakteryzują mniejsza ilość roślinności niż na chłodniejszej północy, więcej słonecznych dni oraz piękne, piaszczyste plaże.

Temperatury powietrza na Costa Adeje w Hiszpanii są niezwykle przyjemne. Średnio w ciągu roku możemy spodziewać się tutaj 24 st. C. Zimą jest naprawdę ciepło (najzimniejsze noce to 15 st. C), a latem doświadczymy przeciętnie 28 st. C w ciągu doby.

Upały powyżej 30 kresek raczej nas na Teneryfie nie zaskoczą. Temperatury wody w Oceanie Atlantyckim wahają się w ciągu roku pomiędzy 19 a 25 st. C. Pogoda na Costa Adeje sprzyja wypoczynkowi.

Costa Adeje – atrakcje

Co warto zobaczyć na Costa Adeje i w najbliższej okolicy?

 • Parki wodne, takie jak Siam Park czy Aqualand Costa Adeje z delfinarium
 • Ogród zoobotaniczny Jungle Park w Santa Cruz przypominający dżunglę z ciekawym ekosystemem.
 • Znane plaże Teneryfy – de Fanabe, de Troya, del Duque, del Bobo, de las Vistas, de la Pinta, Puerto Colon Beach, del Camison.
 • Montana de Guaza, pomnik przyrody, góra o wysokości 428 m n.p.m. położona na wschód, nieco we wnętrzu Teneryfy, z ciekawymi trasami trekkingowymi.
 • Barranco del Infierno (Piekielny Wąwóz), Rezerwat Przyrody, najgłębszy wąwóz na Wyspach Kanaryjskich, kolejny raj dla piechurów.
 • Lokalne pola golfowe, jak np. Golf Costa Adeje czy Golf del Sur.

Costa Adeje – hotele

Wyspy Kanaryjskie są chętnie odwiedzane przez Polaków. Popularność kierunku wpłynęła na fakt, że w sporej części hoteli na Teneryfie czeka na nas niespodzianka w postaci polskojęzycznych animacji dla najmłodszych w sezonie letnim. Profesjonalni animatorzy i opiekunowie dzieci po rozmaitych szkoleniach zajmą czas naszym pociechom, umożliwiając rodzicom złapanie chwili niezbędnego oddechu.

Obszerna baza noclegowa to hotele o różnym standardzie na kieszeń przeciętnego oraz bardzo wymagającego turysty w pierwszej linii brzegowej bądź nieco oddalone od oceanu. W hotelach na Costa Adeje wypoczynkowi całą rodziną sprzyjają podgrzewane baseny, brodziki dla dzieci, zajęcia sportowe, zabawy tematyczne, minikluby oraz bawialnie. Obok ofert all inclusive są też takie z samymi śniadaniami.

Wybrzeże ma dobrze rozwiniętą infrastrukturę i bez problemu porozumiemy się tutaj po angielsku, więc nie ma obaw o nieznajomość języka hiszpańskiego.

Costa Adeje
Przykładowe ceny

- Bilet na autobus z lotniska na południu do centrum: 3,2 euro.
- Wynajęcie auta: od 19 euro / dzień.
- 3-daniowy obiad (jako danie dnia) w restauracji: od 9 euro.
- Pizza: od 6,5 euro.
- Tapas: od 5 euro.
- Półmisek owoców morza: od 20 euro.
- Porcja churro z czekoladą: 3 euro.
- Piwo z przekąską w barze: od 3 euro.
- Kawa: od 1,5 euro.

Komunikacja

Autobusy, samochody, taksówki

Co warto zjeść i wypić

- Hiszpańskie tapas (pinchos) za ciepło i na zimno.
- Papas arrugadas – gotowane ziemniaki w mundurkach.
- Sosy mojo verde i mojo rojo.
- Conejo en salmorejo – smażony królik.
- Opuncja figowa w różnych postaciach.
- Świeże owoce morza z grilla.
- Sangria – wino z sokiem i owocami.
- Cobana – likier z bananów.
- Ronmiel – rum z miodem.

Co warto zobaczyć
Położenie

Płd.-zach. Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie na Oceanie Atlantyckim, Hiszpania, płd. Europa

Wiza/paszport

Możliwy wjazd bezwizowy na podstawie dowodu osobistego lub paszportu.

Orientacyjna odległość

4081 km w linii prostej

Czas lotu / jazdy samochodem

ok. 5 h lotu

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28garf
d28garf
d28garf