Trwa ładowanie...
21-12-2011 14:50

Cyfrowy sposób na oszczędzanie energii

Rosnące ceny energii powodują, że warto rozważyć kupno programatora czasowego, który nie zapomina gasić światła w pomieszczeniach domowych, gospodarczych czy firmowych.

Cyfrowy sposób na oszczędzanie energiiŹródło: www.nowinki.net
d26q39v
d26q39v

Dobrze nadaje się do tego typu zadań model Brennenstuhl Primera Line DT, który znajduje się w ofercie Hama Polska. Sprawdzi się między innymi w charakterze wyłącznika na klatkach schodowych. Zadba także, aby wentylacja nie wietrzyła określonego pomieszczenia (na przykład łazienki) przesadnie długo.

Włączniki czasowe mogą także pomóc śpiochom we wstawaniu w ciemne, zimowe poranki. Pełnią wtedy rolę nieco podobną do symulatorów świtu, a więc urządzeń, które rozświetlają sypialnię o określonej porze, żeby ułatwić pobudkę. Światło powoduje, że nasz organizm zmniejsza wydzielanie melatoniny, a jednocześnie stymuluje produkcję serotoniny. Kolejna funkcja niemieckiego programatora nazywa się „Random”. Jej zadaniem jest ochrona domu, gdy nikogo nie ma w środku. Po jej włączeniu światło automatycznie gaśnie i zapala się imitując obecność domowników.

Urządzenie pracuje w trybie tygodniowym i daje się programować według 20 różnych kombinacji. Użytkownik może na przykład nastawić sterownik w taki sposób, żeby światło przed domem zapalało się każdego dnia o godz. 16:00 i gasło o 7 rano. W każdej chwili można oczywiście ręcznie sterować włącznikiem, przerywając ustawiony program. Programator jest zasilany bezpośrednio z sieci, a w razie potrzeby korzysta z wewnętrznego akumulatora. Dzięki temu zapamiętuje dane nawet, gdy nastąpi awaria prądu.

Do programatora Brennenstuhl Primera Line DT można podłączyć urządzenia o napięciu do 3680 W. Produkt został wyposażony w zabezpieczenia przed dziećmi. Jego wymiary to: 125 x 65 x 45 mm.

Oficjalne wydanie internetowe: www.nowinki.net

d26q39v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26q39v

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj