Trwa ładowanie...
d3hu2y1

Darłówko (Darłowo)

Największe atrakcje
Darłówko (Darłowo)
Kraj
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA

Darłówko – dzielnica Darłowa położona nad Morzem Bałtyckim. Darłówko posiada dwie plaże: w Darłówku Zachodnim oraz w Darłówku Wschodnim.

Darłówko – ogólne informacje

Darłówko stanowi położoną nad Morzem Bałtyckim część Darłowa. Znajduje się u ujścia rzeki Wieprzy do morza na Wybrzeżu Słowińskim. Ze względu na podział u ujścia rzeki Darłówko dzieli się na Darłówko Wschodnie i Darłówko Zachodnie. Darłówko leży na Koszalińskim Pasie Nadmorskim objętym ochroną. Kąpielisko wodne zostało otworzone w Darłówku w 1814 roku.

W Darłówku znajduje się port morski, latarnia morska oraz park wodny.

Wiele osób zadaje sobie pytanie: Darłówek czy Darłówko? Darłówko jest oficjalnie przyjętą nazwą, jednak potocznie można powiedzieć Darłówek.

Darłówko – plaża

Plaża w Darłówku Zachodnim jest szeroka i piaszczysta. Natomiast plaża w Darłówku Wschodnim ze względu na liczne sztormy podmywające brzeg została otoczona falochronami, które mają formę kamiennych wysp. Przez usytuowanie falochronów, plaża nie ma bezpośredniego dostępu do morza. Na wodzie nie tworzą się fale, dzięki czemu kąpielisko jest bezpieczne dla dzieci.

Darłówko – atrakcje

Największą atrakcją Darłówka jest port u wejścia rzeki Wieprzy do Morza Bałtyckiego. Marina w Darłówku jest przygotowana na 70 łodzi rybackich oraz jachtów. Port w Darłówku mierzy ok. 3 km długości.

W zachodniej części Darłówka można zwiedzać bunkry poniemieckie, których budowa rozpoczęła się w 1937 roku. Baterię „Schwerin” Nadbrzeżnej Baterii Zaporowej w Darłówku Zachodnim można zwiedzać indywidualnie lub z przewodnikiem. Na terenie bunkrów znajdują się schrony podziemne, działobitnie oraz obiekty naziemne.

W Darłówku co roku odbywa się Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych organizowany od czerwca 1999 roku. Zlot jest zlokalizowany na tzw. Patelni w Darłówku. W trakcie imprezy można się przejechać zabytkowym czołgiem lub transporterem gąsienicowym, zaś wieczorem odbywa się inscenizacja batalistyczna, w której biorą udział historyczne pojazdy.

Darłówko – noclegi

Rezerwując nocleg w Darłówku warto dokładnie sprawdzić lokalizację domku letniskowego, ponieważ jeśli się okaże, że nocujemy jednak w Darłowie, możemy być oddzieleni od morza o kilka kilometrów. Za nocleg w pensjonacie w Darłówku lub w domu wczasowym w Darłówku należy zapłacić ok. 40 pln za noc, zaś ceny w pokojach gościnnych w Darłówku rozpoczynają się od 30 pln za noc.

Darłówko – ciekawostki

  • W południowo – zachodniej części Darłówka znajduje się jednostka wojskowa 44 Bazy Lotnictwa Morskiego.
Darłówko (Darłowo)
Czas lotu / jazdy samochodem

5 h 56 min samochodem z Warszawy

Strefa czasowa

UTC±01:00

Waluta

PLN

Przykładowe ceny

- dorsz - tusza - 15 pln / kg
- sandacz - filet - 50 pln / kg
- danie (filet z ryby z frytkami i surówką) - ok. 15 pln

Orientacyjna odległość

537 km od Warszawy samochodem

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hu2y1
d3hu2y1
d3hu2y1