Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
30-09-2014 12:24

Dowiedz się, gdzie najlepiej wymieniać walutę przed podróżą

Nieważne, czy podróżujemy służbowo, czy też wybieramy się na wakacje marzeń – zawsze przed wyjazdem powinniśmy przemyśleć kwestie związane z naszymi finansami. A wymieniając walutę w odpowiednim miejscu, możemy sporo zaoszczędzić i w rozsądny sposób zarządzać swoimi pieniędzmi.

Dowiedz się, gdzie najlepiej wymieniać walutę przed podr󿹏ródło: Shutterstock.com
d2a0toa
d2a0toa

Wciąż jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest wymiana złotówek na obcą walutę w stacjonarnym kantorze lub banku. Wymaga to jednak od nas nieco zachodu – musimy udać się do odpowiedniej placówki, a wcześniej spędzić sporo czasu w poszukiwaniu najbardziej korzystnego kursu. Warto też pamiętać, że gotówkę przeznaczoną na opłacenie hotelu, spraw biznesowych czy po prostu zakup pamiątek możemy zgubić. Możemy też niestety paść ofiarą kradzieży. Wówczas najczęściej ratujemy się kartą płatniczą rozliczaną w złotówkach, tracąc naprawdę spore kwoty na przewalutowaniu. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się kantory internetowe, gdzie wymienimy pieniądze nawet o 8% taniej niż w banku czy kantorze stacjonarnym.

Gdzie wymieniać najtaniej?
Najtańszym rozwiązaniem jest wymiana waluty online w e-kantorze poprzez przelew bankowy, co ze względu na znacznie niższe marże okazuje się o wiele bardziej opłacalne niż podobna transakcja przeprowadzona w banku czy kantorze stacjonarnym.

– Korzystając z internetowych kantorów, zaoszczędzimy także środki na dodatkowe atrakcje podczas wakacji. Spread, czyli różnica między kupnem a sprzedażą waluty, w e-kantorach jest bowiem nawet o kilkadziesiąt groszy niższy niż w bankach czy kantorach – mówi Tomasz Górski, Dyrektor Marketingu serwisów Internetowykantor.pl i Walutomat, należących do lidera branży internetowej wymiany walut – spółki akcyjnej Currency One, będącej jednocześnie zwycięzcą rankingu kantorów internetowych przeprowadzonego przez Opineo.pl. Za pośrednictwem wyżej wymienionych serwisów możemy wymieniać walutę po korzystnych kursach, oszczędzając nawet 160 zł przy zakupie 1000 euro. W obliczeniu zaoszczędzonej kwoty pomoże nam specjalny kalkulator korzyści udostępniany przez serwisy. Dla rozliczających się w obcych walutach ludzi biznesu dodatkowym plusem będzie brak limitu wymiany czy możliwość negocjacji kursu przy wysokich kwotach.

Szybko, bezpiecznie, komfortowo
Wymiana w kantorze czy banku wymaga od nas wyjścia z domu, poświęcenia czasu, a niekiedy także dopełnienia pewnych formalności np. w przypadku wymiany dużych kwot. Tymczasem w kantorach internetowych nawet 90% transakcji realizowanych jest w ciągu zaledwie 15 minut. Klienci tego rodzaju serwisów doceniają także sprawną obsługę klienta oraz bezpieczeństwo transakcji. Podczas ich przeprowadzania zachowane są wszelkie zasady ostrożności – wykorzystuje się m.in. bezpieczne szyfrowane połączenia oraz wielostopniowe zabezpieczenia charakterystyczne dla usług bankowości elektronicznej.

Wymiana waluty to jeden z ważnych etapów przygotowania się do podróży – nie warto w tej kwestii improwizować. Lepiej sięgnąć po bezpieczne, tanie i sprawdzone rozwiązania, dzięki którym nie stracimy na przewalutowaniu.

d2a0toa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2a0toa