Trwa ładowanie...
d3cc1px

Dzielnica Lido - Funchal

Największe atrakcje
Dzielnica Lido - Funchal
Kraj
Pixabay.com
Źródło: Pixabay.com

Kierując się na wschód od centrum Funchal wzdłuż Avenida do Infante, a następnie przez Estrada Monumental, można dotrzeć do słynnej dzielnicy miasta – Lido. Cenionej wśród turystów, ale i lokalnych mieszkańców, za piękną promenadę, która prowadzi od basenu z wodą morską i wiedzie wzdłuż klifów wprost na Praia Formosa – długą, żwirową plażę z przepięknym widokiem na Cabo Girão, czyli najwyżej położony klif w Europie. To właśnie w Lido koncentruje się także wiele z turystycznych atrakcji Funchal, a także hoteli i miejsc rozrywki.

Lido – promenada

Od czasu otworzenia nowej nadmorskiej promenady, dzielnica Lido w Funchal stała się znana z turystycznych udogodnień i atrakcji. Rozwinęła się dzięki temu rozległa strefa rekreacyjna w Lido ceniona w równej mierze przez mieszkańców, jak i turystów.

Promenada łączy dzielnicę Lido z kamienistą plażą Praia Farmosa na zachodnim wybrzeżu wyspy. Spacer wzdłuż promenady obfituje w zapierające dech widoki na morze i Cabo Girão. To intensywnie uczęszczana trasa zarówno przez osoby spacerujące i zażywające słońca, jak i uprawiające jogging czy nordic walking. Zawsze można również przycupnąć na jednej z wielu ławek, żeby złapać oddech i napawać się widokiem.

Lido – pływanie i sporty wodne

Masz ochotę popływać w morzu albo zażyć kąpieli słonecznej? Przebywanie w dzielnicy Lido w Funchal stwarza wiele okazji do takich aktywności. W Lido działają trzy baseny publiczne – kompleks basenowy Lido. Wszystkie z nich oferują błogi relaks podczas kąpieli w wodzie morskiej dla całej rodziny. Baseny w Lido mają osobne strefy dla dzieci. Można tutaj uprawiać nawet ekstremalne sporty wodne i korzystać z wielu turystycznych udog

odnień takich, jak: kilmatyczne restauracje, bary z szybkimi przekąskami, kluby i wiele innych. To najpopularniejsze miejsce do zażywania kąpieli w Funchal i na całej Maderze. Jest tak za sprawą bardzo dobrych warunków do pływania i uprawiania sportów wodnych, a także czystej i przyjemnej, niebieskiej wody. Kompleks basenowy Lido otrzymał nawet oznaczenie "Niebieskiej Flagi", które stanowi dowód dbałości o czystość wody. Co ważne, Lido ma bezpośredni dostęp do morza, co sprawia, że miłośnicy pływania w otwartych akwenach, mogą cieszyć się swoim ulubionym sportem w najlepszym wydaniu.

Ponadto Lido jest ulubionym cenione przez turystów za szereg udogodnień, które czynią jeszcze przyjemniejszymi kąpiele słoneczne. Znajdziesz tu leżaki, parasole, przebieralnię, plac zabaw dla dzieci, a także korty tenisowe, sklepy z akcesoriami plażowymi, a także punkty pierwszej pomocy i opieki medycznej. W Lido znajdziesz w zasadzie wszystko, czego potrzeba, żeby spędzić błogi dzień na nadmorskim wybrzeżu.

Lido – restauracje

Promenada Lido jest wprost usiana romantycznymi restauracjami, a każda z nich oferuje trochę inne menu. Warto szukać miejsca na kolację również wewnątrz kompleksu basenowego Lido. Stwarza to okazję do rozkoszowania się lokalną kuchnią, siedząc przy stoliku z widokiem na zachodzące słońce, ocean i okolicę.

Dzielnica Lido - Funchal
Czas lotu / jazdy samochodem

6 h 45 min lotu

Strefa czasowa

UTC

Waluta

euro (EUR)

Godziny otwarcia

codziennie od 8:30 do 20:00

Ceny biletów

Wejście do Kompleksu Basenowego Lido: dorośli 5.00 euro, dzieci powyżej 10 roku życia: 1.80 euro, młodsze dzieci: wstęp darmowy, bezrobotni legitymujący się stosownymi dokumentami: 1 EUR.

Orientacyjna odległość

3 737 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cc1px
d3cc1px
d3cc1px