Trwa ładowanie...
23-09-2011 16:09

Elektroniczny kompas

Sezon turystyczny jeszcze się nie skończył, a to oznacza, że na jesienne weekendowe wędrówki wciąż szykuje się spora grupa miłośników gór, lasów i jezior.

Elektroniczny kompasŹródło: www.nowinki.net
d44w7kv
d44w7kv

Wielu z nich, ciesząc się polską złotą jesienią, będzie odkrywać zupełnie nowe dla siebie regiony kraju. Kiedyś w takich przypadkach poczucie bezpieczeństwa zapewniały porządne wojskowe mapy oraz tradycyjny kompas magnetyczny. Okrągła, wyskalowana tarcza oraz igła magnetyczna miały jednak pewną wadę: źle działały w pobliżu przedmiotów z ferromagnetyków (jak stal czy żeliwo) oraz przewodów z prądem o dużym natężeniu. Wynikało to z faktu, że obiekty te zakłócają naturalne pole magnetyczne Ziemi, a więc przy okazji pracę kompasu.

Z tego względu na rynku pojawiły się odporne na zakłócenia i wyjątkowo dokładne elektroniczne kompasy XXI wieku. Najnowszy tego typu produkt firmy Hama nie tylko pokazuje kierunki świata, ale również dysponuje: wysokościomierzem, barometrem, termometrem oraz funkcją prognozy pogody. Dzięki temu to lekkie, wielofunkcyjne urządzenie świetnie nadaje się do rodzinnej turystyki, jak też dla amatorów wypraw górskich lub żeglarzy. Przydatne okażą się dla nich również zintegrowany zegarek i kalendarz.

Ekran niemieckiego kompasu elektronicznego jest podświetlany za pomocą diod LED, co daje użytkownikowi poczucie komfortu po zapadnięciu zmroku. Charakterystyczna żółta obudowa zapewnia ochronę przed błotem i wilgocią. Elektroniczna "róża wiatrów" podzielona jest na 16 głównych kierunków i wyświetla dokładne namiary w stopniach. Dzięki regulacji tzw. kąta deklinacji, kompas Hama niweluje nieznaczną różnicę jaka może występować pomiędzy rzeczywistą północą magnetyczną a północą geograficzną (zaznaczoną na mapach). Fukcja ta będzie miała zastosowanie tylko w wyjątkowych sytuacjach, w których wymagana jest absolutna precyzja pomiarowa.

Model wskazuje wysokość w metrach lub stopach, a zakres pomiarowy wynosi od - 400 do 9000 metrów. Ciśnienie atmosferyczne wyświetlane jest w takich jednostkach, jak: MBA, hPa, mmHg lub HG. Z kolei prognozę pogody "przepowiadają" cztery proste symbole, które opisują aurę słoneczną, lekko pochmurną, pochmurną lub deszczową. Zakres pomiar temperatur wynosi od - 20 do 60°C, bądź od - 4 do 140°F.

Cena: 149,90 zł

Oficjalne wydanie internetowe: www.nowinki.net

d44w7kv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44w7kv