Trwa ładowanie...
04-10-2013 09:25

Elżbieta Dzikowska na 125-lecie National Geographic

W 2013 roku trwają obchody 125-lecia Towarzystwa National Geographic. Z tej okazji redakcja National Geographic Polska postanowiła uhonorować 12 wyjątkowych osób unikalną trójkolorową flagą – symbolem 125 lat badań i odkryć wspieranych przez National Geographic Society.

Elżbieta Dzikowska na 125-lecie National GeographicŹródło: National Geographic Polska
d3cgjq4
d3cgjq4

W lutym z rąk Martyny Wojciechowskiej, redaktor naczelnej miesięcznika, trójkolorową flagę otrzymała znana i podziwiana podróżniczka Elżbieta Dzikowska. Podróżniczka otrzymała flagę, która towarzyszy działalności National Geographic Society od 1903 roku. Prezentujemy rozmowę z Elżbietą Dzikowską przeprowadzoną w związku z tym wydarzeniem.

Z okazji 125-lecia istnienia Towarzystwa National Geographic co miesiąc na łamach magazynu National Geographic Polska zagoszczą wyjątkowe osoby, które swoją postawą, pasją i działalnością budzą podziw w Polsce i na świecie. Pierwsza flaga trafiła w ręce Jerzego Owsiaka i była licytowana podczas specjalnej aukcji, z której dochód został przekazany na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

National Geographic to legenda wśród magazynów. Za tytułem stoi największe towarzystwo naukowe na świecie, które do tej pory sfinansowało 10 tysięcy grantów. W 2013 roku Towarzystwo National Geographic obchodzi 125. rocznicę powstania. To największe towarzystwo naukowe na świecie i wydawca magazynów pod marką National Geographic. Zostało założone 13 stycznia 1888 r. w Waszyngtonie, a jego celem było działanie na rzecz „rozwoju i upowszechniania wiedzy geograficznej”. Przez 125 lat Towarzystwo przeszło ewolucję od niewielkiego organu naukowego do jednej z największych na świecie organizacji edukacyjnych i naukowych typu non profit. Z okazji 125. rocznicy Towarzystwo National Geographic pragnie zapowiedzieć „Nowy wiek eksploracji”.

d3cgjq4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cgjq4