Trwa ładowanie...

Eurowings zmienia zasady. Będzie taniej

Linie lotnicze Eurowings wprowadzają nowe zasady w taryfie podstawowej. Zmiany dotyczące bagażu podręcznego i odprawy mają sprawić, że podróż z tymi liniami będzie bardziej przystępna, dla tych, którzy liczą każdy grosz.

Share
Eurowings zmienia zasady. Będzie taniej
Źródło: iStock.com, fot: JackF
dbx7poj

Niemiecka budżetowa linia Eurowings wprowadza do oferty zmienioną taryfę BASIC na trasach krótko- i średniodystansowych. Przewoźnik twierdzi, że umożliwiając pasażerom płacenie tylko za usługi, których potrzebują sprawi, że taryfa podstawowa będzie jeszcze bardziej przystępna.

Zmiany odczują polscy pasażerowie, bo Eurowings lata z aż sześciu polskich lotnisk: Gdańska, Krakowa, Lublina, Szczecina, Warszawy i Wrocławia.

W ramach nowej taryfy pasażerowie będą mogli zabrać ze sobą na pokład jedną sztukę bagażu, której wymiary nie powinny przekraczać 55x40x23 cm. Druga sztuka bagażu podręcznego będzie już dodatkowo płatna.

Kolejną nowością będzie możliwość dodania pierwszeństwa wejścia na pokład.

dbx7poj

"Nasze statystyki pokazują, że bagaż podręczny jest jednym z głównych czynników powodujących opóźnienia, np. gdy poszczególne sztuki bagażu podręcznego muszą być umieszczone w lukach bagażowych po wejściu na pokład. Nowa taryfa BASIC ze zredukowanym bagażem podręcznym w decydujący sposób przyczynia się do dalszej minimalizacji tych opóźnień, a wszyscy klienci Eurowings odnoszą z tego korzyści" - czytamy w komunikacie prasowym przewoźnika.

Również od marca br. Eurowings chce przyspieszyć odprawy na lotnisku, zachęcając klientów BASIC do odprawy online, a nie na lotnisku. Ta druga opcja będzie płatna i należy ją wybrać przy dokonywaniu rezerwacji.

Korzystając z zalet odprawy online, Eurowings twierdzi, że będzie w stanie używać internetowych systemów informacyjnych, aby w przypadku zmian podróży klienci byli wyczerpująco informowani o ich locie za pomocą wiadomości SMS i poczty elektronicznej.

Jak informuje przewoźnik, klienci, którzy dokonali rezerwacji w innych taryfach, nie odczują żadnych zmian.

dbx7poj

By zachęcić klientów do rezerwacji, linie poinformowały że w dniach od 3 do 15 marca będzie można zakupić bilety w cenie o 20 proc. niższej od normalnej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Piach z Sahary. Turyści nie mogą wrócić do domów

dbx7poj

Podziel się opinią

Share
dbx7poj
dbx7poj