Trwa ładowanie...
Newseria
wakacje 2014
07-01-2014 09:51

Ferie 2014 - oferty wyprzedane

Choć do ferii zimowych pozostały jeszcze ponad dwa tygodnie, to w wielu biurach oferta na ten czas została wyprzedana. Ogromnym powodzeniem cieszą się również propozycje na tegoroczne lato. Biura podróży notują wysokie dwucyfrowe wzrosty sprzedaży zarówno oferty zimowej, jak i letniej.

Ferie 2014 - oferty wyprzedaneŹródło: Gorilla-Fotolia.com
deht2xo
deht2xo

Poprawiają się nastroje konsumenckie, a to przekłada się na zainteresowanie ofertą biur podróży. Wiodący przedstawiciele tego rynku informują, że ofertę zimową sprzedali już w całości, a oferta wakacyjna cieszy się ogromną popularnością. Wzrost sprzedaży, w porównaniu do ubiegłego roku, może osiągnąć nawet 50 proc.

Jeśli chodzi o okres ferii zimowych (18.01 – 2.03.2014) to popularne wśród turystów kierunki można podzielić na dwie grupy: narciarskie i w ciepłe kraje. Według Klaudyny Mortki z portalu turystycznego Wakacje.pl, najpopularniejszymi kierunkami wyjazdowymi na narty są Austria i Włochy, a ze słonecznych kierunków klienci najczęściej wybierają Egipt i Hiszpanię. Najatrakcyjniejszymi miejscami na ferie w Polsce są Bukowina Tatrzańska i Kołobrzeg.

– Lato sprzedaje się u nas z dynamiką wzrostu znacząco powyżej 20 proc., również dzięki temu, że oferta została rozszerzona – wyjaśnia Krzysztof Piątek, prezes Neckermann Polska. – Widać, że oferta znajduje oddźwięk ze strony klienta, stąd ta dynamika wzrostu.

Największą popularnością cieszą się takie kierunki na wakacje, jak: Grecja, Turcja, Hiszpania. W tym roku do łask wraca również Afryka Północna, w tym Egipt.

deht2xo

Biura podróży zachęcają do planowania wakacji i kupowania wyjazdów w ofercie first minute. Dzięki temu klienci mają szeroki wybór kierunków i oferty hotelowej, dostęp do ofert promocyjnych, czy możliwość bezkosztowej zmiany rezerwacji.

W nadchodzącym sezonie ceny wyjazdów zagranicznych powinny utrzymać się na podobnym poziomie jak w ubiegłym roku. Mimo że ceny usług spadają, a inflacja utrzymuje się na niskim poziomie.

deht2xo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
deht2xo