Trwa ładowanie...
d2q5q1o

Bukowina Tatrzańska

Największe atrakcje
Kraj:
Położenie:

Południe Polski, Tatry Wysokie, 18 km od Zakopanego i Nowego Targu

Strefa czasowa:

UTC + 1 godz.

Waluta:

PLN

Fotolia
Źródło: Fotolia

Bukowina Tatrzańska – Tatry Wysokie i Sabałowe Bajania

Zaledwie 6 kilometrów na południe od Białki Tatrzańskiej, czyli jednego z największych ośrodków turystyki zimowej w Tatrach, leży Bukowina Tatrzańska. Mniejsza, urocza i bardzo popularna wśród turystów miejscowość, którą warto odwiedzić zimą i latem, kiedy odbywają się tutaj słynne Sabałowe Bajania. Takim samym powodzeniem cieszy się latem, jak i zimą. Bliską stąd do Zakopanego i Nowego Targu, a na miejscu też znajdzie się wiele atrakcji.

Bukowina Tatrzańska – atrakcje

Podhale to jeden z najpiękniejszych regionów w Polsce. Krajobrazy są przepiękne, a infrastruktura turystyczna na wysokim poziomie. Ty pojawiają się nie tylko turyści z Polski, ale i zza granicy. Z Bukowiny Tatrzańskiej do Zakopanego i Nowego Targu mamy po około 20 kilometrów. Miejscowość jest położona na wysokości od 860 m n.p.m do ponad 1000 m n.p.m.

Bukowina Tatrzańska to 10 kolei krzesełkowych i 30 krzesełkowych. Funkcjonuje tutaj wiele szlaków turystycznych i ras wspinaczkowych. Czekać na nas będzie wiele przytulnych pensjonatów i domów gościnnych, a to wszystko u podnóża Tatr w otoczeniu przepięknej wysokogórskiej przyrody. W pobliskiej Białce Tatrzańskiej funkcjonuje jeden z największych osrodków narciarskich w Polsce - Kotelnica.

Kąpiel w wodach geotermalnych w Bukowinie Tatrzańskiej

W Tatrach mają swoje źródła ujęcia wód termalnych, dzięki czemu na miejscu możemy zażyć kąpieli w komfortowych termach: Bania i Bukovina, które poza atrakcjami zimowymi oraz letnim przemierzaniem szlaków są tu ogromną atrakcją.

W okolicy możemy podziwiać pozostałości międzywojennej architektury w stylu zakopiańskim Stanisława Witkiewicza oraz późniejsze budynki, które z różnym skutkiem nawiązywały do tego stylu.

Bukowina Tatrzańska – kiedy warto jechać?

Zimą jedziemy do* Bukowiny Tatrzańskiej na narty*, a latem na piesze szlaki i wypoczynek w basenach napełnionych wodą podgrzaną energią geotermalną z zawartością prozdrowotnych minerałów. Termy to wielka atrakcja Bukowiny Tatrzańskiej i okolicznych miejscowości.

Bukowina Tatrzańska latem to miejsce folkloru i popularnych festiwali związanych z okoliczną kulturą: Sabałowe Bajania. Odbywa się on w największej w Polsce drewnianej budowli i zarazem jednej z największych atrakcji Bukowiny Tatrzańskiej, czyli Domu Ludowym. Latem prawie w każdym miesiącu mamy możliwość uczestniczyć w wydarzeniach z wiązanych z folklorem lub okoliczną kuchnią.

Bukowina Tatrzańska – co zjemy na miejscu?

Podstawą menu turystycznego regionu Tatr i Podhala, czyli okolic Bukowiny Tatrzańskiej jest okoliczny przysmak, czyli oscypek z owczego mleka podany z konfiturą z żurawiny, tradycyjne, pożywne bułeczki moskole i słynna kwaśnica. Okolica słynie z wielu punktów gastronomicznych, gdzie z pewnością znajdziemy to, na co mamy ochotę.

Bukowina Tatrzańska – okoliczne atrakcje

Bliska okolica najważniejszych ośrodków turystycznych Tatr Wysokich, sprzyja przemieszczaniu się pomiędzy mniejszymi miejscowościami. Odwiedźmy Białkę Tatrzańską i największy w Polsce ośrodek narciarski Kotelnica. Zakopane i Nowy Targ również są blisko. Entuzjastów sportów wodnych zainteresuje spływ Dunajcem. Koniecznie przespacerujmy się pieszymi szlakami i podziwiajmy cudowny krajobraz najwyższych polskich gór.

Bukowina Tatrzańska – warto wiedzieć

Bukowina Tatrzańska to tak naprawdę trzy kultury: podhalańska, spiska i romska, dlatego na miejscu zetkniemy się z prawdziwym tyglem. Dotyczy to zarówno kultury materialnej, jak i kuchni. Wielokulturowość Bukowiny Tatrzańskiej jest jedną z większych atrakcji miejscowości. W okolicznych karczmach zobaczymy dzieła sztuki ludowej z nawiązaniami do różnych wpływów. To samo spotkamy na talerzu.

Bukowina Tatrzańska
Przykładowe ceny

Obiad od 30 zł
Oscypek z żurawiną od 20 zł

Co warto zobaczyć
Wiza/paszport

nie

Orientacyjna odległość

453 km od Warszawy

Noclegi

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2q5q1o
d2q5q1o
d2q5q1o