Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Ferie z aplikacją A2 DO EUROPY

Wszystkim, którzy w tym czasie planują podróż samochodem, Autostrada Wielkopolska poleca bezpłatną aplikację A2 DO EUROPY – mobilny przewodnik umożliwiający zaplanowanie trasy i obliczenie kosztów podróży także do europejskich kurortów zimowych.

Share
Ferie z aplikacją A2 DO EUROPY
Źródło: A2 do Europy
d20e7pn

W drugiej połowie stycznia niemal półtora miliona uczniów z pięciu województw rozpoczęło ferie zimowe. W kolejnych przerwę zimową dzieci rozpoczną 1 i 15 lutego. Łącznie do końca lutego wolnym będzie cieszyło się prawie 5 milionów dzieci i młodzieży (według MEN będzie to 4 865 331 uczniów z 28 845 szkół). Wszystkim, którzy w tym czasie planują podróż samochodem, Autostrada Wielkopolska poleca bezpłatną aplikację A2 DO EUROPY – mobilny przewodnik umożliwiający zaplanowanie trasy i obliczenie kosztów podróży także do europejskich kurortów zimowych.

Według badań przeprowadzonych przez TNS Polska na zlecenie Polskiej Organizacji Turystycznej, co trzeci ankietowany planujący wyjazd w okresie zimowym 2015/2016 wyjedzie w czasie ferii. Ponad połowa respondentów (64 proc.) zamierza wypoczywać w górach. W analogiczny okresie w 2015 roku, Polacy odbyli w sumie 5,1 mln podróży krajowych i 1,3 mln podróży zagranicznych. Z danych podawanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki wynika, że to 30 proc. wszystkich podróży, jakie miały miejsce w pierwszym półroczu 2015 roku. Podczas wyjazdów głównym środkiem transportu był samochód (71,7 proc.). Jak będzie w tym roku?

W okresie ferii zimowych zawsze odnotowujemy wzmożony ruch samochodów osobowych na autostradzie. Bez względu na to czy planujemy podróż po Polsce, czy wybieramy się za granicę, warto wcześniej wybrać optymalną trasę, zapoznać się z przepisami obowiązującymi w kraju, do którego jedziemy lub przez który będziemy przejeżdżać oraz sprawdzić czy powinniśmy dodatkowo wyposażyć auto, na przykład w łańcuchy na koła. W takim kompleksowym przygotowaniu się do podróży kierowcom pomoże aplikacja A2 DO EUROPY – mówi Zofia Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa AWSA.

d20e7pn

Aplikacja A2 DO EUROPY to mobilne kompendium wiedzy, dzięki któremu można zaplanować podróż po 46 krajach Europy w aż 7 językach do wyboru: polskim, angielskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim, włoskim oraz rosyjskim. Przy pomocy aplikacji kierowcy mogą sprawdzić:

• długość planowanej trasy
• koszt przejazdu do wybranego miejsca (w tym opłaty/winiety, wysokość mandatów, koszt paliwa)
• obowiązujące limity prędkości w danym kraju
• ważne telefony (alarmowe, konsulaty etc.)
• stan trzeźwości (aplikacja została wyposażona w wirtualny alkomat, który pozwala na szacunkowe obliczenia liczby promili w organizmie)

Mechanizm aplikacji posiada wbudowany system geolokalizacji, dzięki któremu aplikacja przesyła pakiet informacji dotyczących prowadzenia pojazdu w kraju, w którym aktualnie znajduje się użytkownik. Narzędzie podaje szacunkowy czas przejazdu na podstawie danych z Google Maps, pokazuje także ile procent trasy (wraz z liczbą kilometrów) przebiega przez autostrady.

A2 DO EUROPY można znaleźć na oficjalnym fanpage AWSA na Facebooku (https://www.facebook.com/AutostradaWielkopolska) z możliwością mobilnego odbioru (iOS, Android, Windows Phone), na stronie internetowej www.autostrada-a2.pl lub bezpośrednio wybierając www.europa-autostrada-a2.pl. Aplikacja jest też dostępna bezpłatnie we wszystkich app storach.

d20e7pn

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20e7pn
d20e7pn