Trwa ładowanie...
04-07-2013 09:08

Francja - Muzeum Louisa de Funesa

We Francji zainaugurowano muzeum poświęcone postaci słynnego aktora Louisa de Funesa. W czasie wakacji placówka czynna jest codziennie popołudniu.

Francja - Muzeum Louisa de FunesaŹródło: © photlook/Fotolia.com
d2774ke
d2774ke

Na wystawie pokazano plakaty do filmów, w których występował aktor, jego liczne fotografie, a także wiele pamiątek osobistych - pojemnik, z którym wybierał się na ryby, projektor filmowy czy czapkę narciarską, którą zostawił w karetce pogotowia wiozącej go do szpitala, gdzie zmarł następnego dnia.

Pomysłodawcom przedsięwzięcia chodziło o to, aby pokazać w większym stopniu portret człowiek - w mniejszym aktora doskonale znanego z ekranu. Wędkarza łowiącego na Loarze, wielbiciela ryby w białym sosie w swojej ulubionej oberży czy troskliwego hodowcę uwielbianych przez niego róż.

Muzeum zostało zorganizowane w niewielkim domku w miejscowości Le Cellier, niedaleko Nantes. To tutaj w pałacu Clermont ostatnie lata życia spędził Louis de Funes, pochowany na miejscowym cmentarzu.

Legendarny komik ma wielbicieli na całym świecie. Na wieść o otwarciu muzeum pewien mieszkaniec belgijskiego miasta Namur wstał o czwartej nad ranem, aby już pierwszego dnia móc obejrzeć zebrane tam pamiątki.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Marek Brzeziński/Paryż/mcm/

d2774ke
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2774ke