Trwa ładowanie...
12-06-2012 15:51

Gadżety na eskapady

Technologia to nie tylko uprzyjemnianie życia. Dostępne są już sprzęty, które zapewnią ci długą egzystencję. Brygada elektronicznych trenerów zadba o twoją formę a armia innych sprzętów przypilnuje, byś się nie przetrenował. Używaj ich mądrze, a może dożyjesz najnowszej generacji gadżetów, które zrewolucjonizują sposób funkcjonowania ludzkości.

Gadżety na eskapadyŹródło: stuff/materiały prasowe
d375fae
d375fae

Utknąłeś na środku jeziora? Te gadżety uratują cię z każdej opresji.

Survival Straps
Potencjał ratowniczy: 5/10
Cena: 20 - 25 dolarów

Bransoletka Survival Straps została wykonana z wytrzymałej linki spadochronowej i może utrzymać ciężar do 250 kg! Ponadto, w razie potrzeby możesz ją rozplątać i korzystać z poszczególnych włókien.

Spot 2 Satellite Messenger
Potencjał ratowniczy: 8/10
Cena: 150 - 199 dolarów

d375fae

Smartfon w głuszy może być ci tak potrzebny, jak balsam miodowy na terenie grizzly. Ten GPS wyśle sygnały informujące, gdzie jesteś, i zaalarmuje, kiedy niedźwiedzie będą miały na ciebie apetyt.

Lifesaver bottle 4000UF
Potencjał ratowniczy: 7/10
Cena: 99 £

Ten bidon usunie wszystkie wirusy i mikrobiologiczne zarazy z wody, którą wlejesz do środka. Musisz tylko uruchomić pompkę z wymiennymi filtrami znajdującą się we wnętrzu każdej butelki.

Adventure Medical SOL Origin
Potencjał ratowniczy: 7/10
Cena: 40 dolarów

d375fae

Puszka wyposaży cię w przedmioty do survivalowych czynności - od rozpalenia ognia po łowieniu ryb. W środku jest nóż, kompas, latarka LED-owa, hubka i książeczka z instrukcjami.

Jeśli jesteś wodnym stworem, upewnij się, że dbasz o swoje bezpieczeństwo.

Shark Shield
Potencjał ratowniczy: 7/10
Cena: 530 dolarów (surfing) 590 dolarów (nurkowanie)

Ten gadżet, powstały na zlecenie rządu południowoafrykańskiego, generuje pole elektryczne. Wibracje nim spowodowane odstraszają rekiny, bo wywołują w ich nozdrzach bolesne i silne spazmy.

Inmarsat IsatPhone Pro
Potencjał ratowniczy: 9/10
Cena: 2 598 zł

d375fae

Telefon satelitarny Inmarsat wytrzyma dziesięć godzin czuwania, osiem godzin rozmów, ma ekran o dobrej rozdzielczości i zasięg w najdzikszych zakątkach naszego globu.

Oceanic Atom 3.1
Potencjał ratowniczy: 8/10
Cena: 700 dolarów

To kompaktowy komputerek do nurkowania, który jest wypełniony oceanem technologii. Ma automatyczne alarmy bezpieczeństwa połączone bezprzewodowo z monitorem ciśnienia kapsuły.

Hydronalix EMILY
Potencjał ratowniczy: 8/10
Cena: 9 950 dolarów

EMILY (Emergency Integrated Lifesaving Lanyard - zintegrowany awaryjny hol ratujący) ma 1,2 m długości i rozpędza się do 39 km/h. Wewnątrz ma zamontowaną kamerkę i głośnik, dzięki który można obejrzeć ofiarę.

d375fae
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d375fae