Trwa ładowanie...

Gdańsk. Przystanek atrapa i schody donikąd

Na wciąż budowanym przystanku Gdańsk Kolonia powstały schody, które rozpoczynają się metr nad ziemią. Co ciekawe, prowadzą na peron, przy którym nie będą zatrzymywały się pociągi. "Jaki kraj, taka autostrada do nieba" - ironizują internauci.

Share
Przystanek Gdańk Station Expo na Gdańskiej Letnicy Przystanek Gdańk Station Expo na Gdańskiej Letnicy Źródło: Wikimedia Commons, fot: Yanek - fotopolska.eu
d4eyi4m

Z przystankiem Gdańsk Kolonia wiąże się długa historia. Początkowo miał on zostać wyremontowany przy okazji organizacji Euro 2012. Tak się jednak nie stało. Zamiast tego ok. 200 m dalej postanowiono zbudować nowy przystanek SKM Stadion Expo, gdzie do dziś zatrzymują się pociągi.

Gdańsk Kolonia - przystanek atrapa

Podjęto jednak decyzję o remoncie przystanku Gdańsk Kolonia. W ramach inwestycji PKP PLK za milion zł ruszyły więc prace nad rewitalizacją peronu, z jednym jednak zastrzeżeniem. Na nowym przystanku nie będą zatrzymywać się pociągi.

Źródło: PKP
Remont przystanku Gdańsk Kolonia rozpoczęto rok temu

- Konserwator się uparł, by odtworzyć w tym miejscu elementy dawnej infrastruktury przystankowej. W efekcie czego powstał nie przystanek, a jego atrapa. W najbliższej przyszłości na przywrócenie regularnego ruchu pasażerskiego w tym miejscu nie ma szans. Nowy peron będzie więc ładnie wyglądał i nic więcej - mówili kolejarze w rozmowach z portalem "Trójmiasto.pl"

d4eyi4m

Gdańsk Kolonia - schody donikąd

Peron będzie więc tylko ładnie wyglądał. Dla podkreślenia skali absurdu warto dodać, że w wyremontowanym tunelu powstały również schody donikąd, które zaczynają się ponad metr nad ziemią.

Przystanek SKM Gdańsk Kolonia Wikimedia Commons
Przystanek SKM Gdańsk Kolonia Źródło: Wikimedia Commons

Jednak, jak podkreśla przedstawiciel PKP PL Polskie Linie Kolejowe, przystanek Gdańsk Kolonia nie ma już służyć mieszkańcom, a stanowić utrwalenie historii kolei w przestrzeni miasta.

- Obiekt od lat nie pełni funkcji związanej z przewozami pasażerskimi, lecz ułatwi komunikację pieszą dzięki przejściu podziemnemu - mówił w rozmowie z portalem "Trójmiasto.pl" Przemysław Zieliński z zespołu prasowego spółki PKP Polskie Linie Kolejowe.

Remont Przystanku Gdańsk Kolonia jest częścią projektu "Poprawa infrastruktury kolejowego dostępu do portu Gdańsk", na który przeznaczono łącznie ok. 1,1 mld zł. Zakończenie prac planowane jest do końca 2021 r.

d4eyi4m

Gdańsk Kolonia - internauci jak zawsze w punkt

"Jaki kraj taka autostrada do nieba" - czytamy w poście udostępnionym na profilu FRAG na Facebooku. "Peron 9 i 3/4"; Myślałem, że to instalacja artystyczna" - komentują internauci. "Kocham ten kraj i naszych konserwatorów zabytków" - piszą inni.

Źródło: "Trójmiasto.pl"

Naukowcy się mylili. Zagrożenie jest dużo poważniejsze, niż sądzono

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4eyi4m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4eyi4m