Trwa ładowanie...
d1mnj92

Góry Harz. Wyrusz w drogę szlakiem czarownic

Malownicze domy szachulcowe, strome skały, zaczarowane lasy – na szlaku Harzer Hexen-Stieg góry Harz pomiędzy Osterode i Thale pokazują swe najpiękniejsze oblicze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
 Jasne lasy mieszane i gęste lasy iglaste, mieniące się wszystkimi barwami górskie łąki i stromo sterczące skały, leniwie szemrzące strumyki i majestatyczne zapory w dolinach
Jasne lasy mieszane i gęste lasy iglaste, mieniące się wszystkimi barwami górskie łąki i stromo sterczące skały, leniwie szemrzące strumyki i majestatyczne zapory w dolinach (ferkelraggae - Fotolia.com)
d1mnj92

Jasne lasy mieszane i gęste lasy iglaste, mieniące się wszystkimi barwami górskie łąki i stromo sterczące skały, leniwie szemrzące strumyki i majestatyczne zapory w dolinach. Na szlaku czarownic z gór *Harzu* całe piękno pasma jest w zasięgu ręki – krajobraz mitów i baśni. Bogactwo gatunków, kultura, historia i świadectwa ponad 1 000-letnich dziejów górnictwa. Wzdłuż trasy można poznać geologiczną specyfikę i historię krajobrazu kulturowego Harzu.

Fragment szlaku prowadzi przez Park Narodowy Harzu: krętą ścieżką biegnie przez strome skalne ogrody i ciemne wyżynne torfowiska. Najwyższym punktem szlaku jest mierzący 1 141 metrów wysokości szczyt Brocken. Wedle legendy to właśnie tutaj co roku w Noc Walpurgii, z 30 kwietnia na 1 maja, czarownice spotykają się na tradycyjnym tańcu.

Pierwotny las Brocken, zapora w dolinie Rappboden, jaskinie Rübeländer Höhlen to kolejne atrakcje na szlaku w kierunku miasta Thale. Imponującym zakończeniem przejścia przez Harz jest „wielki kanion” Harzu, dolina Bode – najpotężniejsza skalna dolina na północ od Alp.

d1mnj92

Warto: Harzer Wandernadel
Harzer Wandernadel obejmuje unikalną sieć 222 punktów stemplowych. Wiedzie do atrakcyjnych miejsc w całym regionie w bliskim kontakcie z naturą. Od miejsc obleganych przez turystów po tajemnicze zakątki. Przebyte trasy są nagradzane znakami wędrownymi różnych klas.

Najważniejsze informacje o trasie:
Start: Osterode
Meta: Thale
Długość: 94 km – 149 km (ze wszystkimi wariantami)
Liczba etapów: 5
Profil wysokościowy: podejścia 1 560 m, zejścia 1 600 m
Charakter trasy: ścieżki w stanie naturalnym 41%, drogi asfaltowe 9%, inne 50%, np. drogi szutrowe

d1mnj92

Podziel się opinią

Share
d1mnj92
d1mnj92