Gubałówka z nowymi atrakcjami dla narciarzy. Jest czym się chwalić!
W tym sezonie zimowym na narciarzy i snowboardzistów Polskie Koleje Linowe przygotowały zupełnie nową odsłonę Gubałówki. Szczególnie zadowoleni będą średniozaawansowani narciarze oraz ci, którzy pragną szkolić umiejętności pod okiem mistrzów. Dla dzieci z powiatu tatrzańskiego i zakopiańskich klubów sportowych przygotowano także specjalne zniżki na skipassy.
W tym sezonie Gubałówka zaskoczy narciarzy i turystów. Na jednym z najpopularniejszych zakopiańskich stoków przygotowane zostały nowe atrakcje - tym razem nie tylko dla freestylowców. Na Gubałowskiej Polanie świetnie odnajdą się zarówno początkujący jak i średniozaawansowani narciarze, a także młodzi zawodnicy.
Już teraz dostępna jest profesjonalna trasa slalomowa o długości 300 m. Jak tylko pogoda pozwoli otwarty zostanie również nowy Fun Park i Ski Cross. To nie koniec atrakcji. Wszyscy, którzy pragną podnieść swoje umiejętności, mogą skorzystać z oferty szkoły narciarskiej prowadzonej pod okiem mistrzów, m.in. Małgorzaty Tlałki Długosz - wybitnej narciarki alpejskiej, reprezentantki Polski w Mistrzostwach Świata, Igrzyskach Olimpijskich, medalistki Pucharów Świata, najwyżej notowanej Polki w światowym rankingu FIS (3m. w slalomie).
– Zależy nam na rozwijaniu narciarstwa na Gubałówce. W tym roku zdecydowaliśmy by udostępnić górną polanę Gubałówki jak najszerszej grupie narciarzy i snowboardzistów. Już teraz mogą oni korzystać z trasy slalomowej, a wkrótce również ze ski crossu i Fun Parku. W porównaniu do snowparku z poprzedniego roku, ten będzie o wiele łatwiejszy - korzystać z niego będą mogli również początkujący narciarze – mówi Łukasz Chmielowski z Polskich Kolei Linowych.
Zniżki na skipassy dla dzieci z regionu i zakopiańskich klubów sportowych
Wszystkie atrakcje dostępne są w cenie skipassu. Dodatkowo, zakopiańskie kluby sportowe, które chcą trenować na Gubałówce i wszystkie dzieci z gmin z terenu powiatu tatrzańskiego, posiadające ważną legitymacje szkolną otrzymają 50 proc. zniżki na 4-godzinne skipassy. Promocja obejmuje przejazd koleją linowo-terenową, korzystanie z wyciągu orczykowego obsługującego trasę narciarską i wszystkie atrakcje. Pełna oferta cenowa znajduje się na stronie www.pkl.pl.
– Chcemy zachęcić do jazdy na nartach i snowboardzie jak największą liczbę osób, zwłaszcza tych najmłodszych z naszego regionu. Właśnie dlatego oferujemy specjalną ofertę cenową dla dzieci i młodzieży z powiatu tatrzańskiego. Gubałówka ma znakomite tradycje narciarskie. Wielu zakopiańczyków stawiało właśnie tutaj pierwsze kroki na nartach. Chcemy, aby i teraz zakopiańska młodzież mogła uczyć się jazdy na nartach na tym znanym stoku w samym centrum miasta i z niezapomnianym widokiem na Tatry – dodaje Łukasz Chmielowski z Polskich Kolei Linowych.
Gdzie kiedy i za ile na narty?
Treningi pod okiem mistrzów
To nie koniec nowości na Gubałówce. Od tego sezonu miłośnicy białego szaleństwa mogą szkolić swoje umiejętności pod okiem wybitnych trenerów, np. Małgorzaty Tlałki-Długosz. W szkółce narciarskiej regularnie ćwiczą dzieci z zakopiańskiej fundacji Handicap, a także osoby indywidualne. Na Gubałówce często trenują też grupy i lokalne kluby sportowe.
– Ostatnio trenowaliśmy nawet kadrę juniorów Islandii. Gubałówka jest idealnym miejscem do poprawiania umiejętności narciarskich, nie tylko w slalomie i gigancie. Ogólnodostępna trasa slalomu pozwala na podjęcie pierwszych prób jazdy na bramkach, jak również doskonalenie techniki i szybkości na każdym poziomie. Z kolei, planowany ski-cross to tor zjazdowy z kombinacją, zakrętów, muld i skoczni. To doskonałe narzędzie do treningu wszechstronności i dobrej zabawy na nartach. Warunki są wymagające, ale trasy są profesjonalnie przygotowane i zabezpieczone. Dodatkowo, zawodnicy przez cały czas trwania szkolenia mają bezpośredni kontakt z trenerem – mówi Małgorzata Tlałka-Długosz, prowadząca szkółkę narciarską.
Imponujące iluminacje
Tej zimy warto odwiedzić Gubałówkę nie tylko ze względu na narciarstwo. Na szczycie góry znajduje się również najwyżej położony park świetlny w Polsce. Imponujące iluminacje "Krainy Światła" nawiązują do historii Zakopanego i podhalańskich tradycji. Jednym z najciekawszych elementów jest złoty wagon, stworzony z tysięcy ekologicznych, ledowych światełek. Po wielogodzinnym szusowaniu i podziwianiu rozświetlonych postaci, idealnym zwieńczeniem dnia będzie wybranie się do jednej z wielu restauracji w stolicy polskich gór.
Źródło: Polskie Koleje Linowe