Trwa ładowanie...
ycipk-25enur

Hiszpania - Greenpeace maluje hotel na czarno

Akcja Greenpeace w Hiszpanii - ponad 100 członków tej organizacji ekologicznej pomalowało na czarno fasadę 21-piętrowego hotelu „El Algarrobico”, na południu Hiszpanii. Hotel został zbudowany w parku przyrody Cabo de Gata i od 8 lat Greenpeace domaga się jego zburzenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hiszpania - Greenpeace maluje hotel na czarno
(Wikipedia.org CC BY 2.0)
ycipk-25enur

Budowę hotelu rozpoczęto przed 11 laty i na żądanie organizacji ekologicznych prace wstrzymano w 2006 roku, kiedy budynek był niemal gotowy do użytku. Stoi na terenie parku przyrody i zbyt blisko plaży, co zdaniem Greenpeace łamie 3 prawa: o wybrzeżach, dziedzictwie przyrody i biodywersyfikacji. Aby był widoczny z daleka, na jego fasadzie namalowano czarne koło o powierzchni 8 tys. metrów kwadratowych.

- Chcemy, aby to koło kojarzyło się z uderzeniem pięścią w stół i okrzykiem: Dość tego" - uzasadniał akcję Mario Rodriguez, kierującym hiszpańskim oddziałem Greenpeace.

Przeciwnikami zburzenia hotelu są mieszkańcy położonego opodal Carboneras. Liczą, że znajdą pracę w "El Algarrobico", a dzięki turystom ich miasteczko ożyje. Zapowiedzieli, że też będą manifestować na rzecz otwarcia hotelu.

ycipk-25enur

Informacyjna Agencja Radiowa/Ewa Wysocka-Barcelona/mcm/

Polub WP Turystyka
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-25enur

ycipk-25enur
ycipk-25enur