Trwa ładowanie...

Hiszpania. Wyspy Kanaryjskie walczą o turystów. Bezpłatne testy przed wylotem do domu

Rządy wspólnot autonomicznych Wysp Kanaryjskich oraz Balearów, najbardziej turystycznych regionów Hiszpanii, pokryją turystom opuszczającym te archipelagi koszt testów na obecność koronawirusa.

Share
Teneryfa jest wyjątkowo lubiana przez Polaków
Teneryfa jest wyjątkowo lubiana przez PolakówŹródło: 123RF, fot: maridav
d3vjjda

Według komunikatu hiszpańskiego Ministerstwa Przemysłu, Handlu i Turystyki ustalono, że kanaryjskie i balearskie służby sanitarne dopilnują, aby każdy z opuszczających te wyspy turystów na 48 godzin przed odlotem wykonał badanie na COVID-19.

Wyspy Kanaryjskie i Baleary - darmowe testy przed powrotem z wakacji

Wiele krajów wprowadziło obowiązkową kwarantannę dla osób wracających z Hiszpanii. Z negatywnym wynikiem testu będą z niej jednak zwolnieni.

"Żaden z turystów odlatujących z Wysp Kanaryjskich lub z Balearów nie zapłaci za te badania" - poinformował hiszpański resort.

d3vjjda

Zgodnie z zobowiązaniem władz obu archipelagów, gdy potwierdzi się zakażenie koronawirusem u planującego wylot turysty, władze Wysp Kanaryjskich i Balearów mają zapewnić mu też bezpłatnie miejsce pobytu na przymusową 14-dniową kwarantannę - poinformowała minister Maria Reyes Maroto.

Wyraziła nadzieję, że w niedługim czasie podobne działania będą mogły podjąć wobec zagranicznych urlopowiczów także inne wspólnoty autonomiczne Hiszpanii.

Według dziennika “El Mundo” na podstawie zawartych z rządem Sancheza umów władze Wysp Kanaryjskich i Balearów zobowiązały się do przeprowadzania odpłatnie na lotnisku testów tylko w przypadku turystów przybywających na wyspy z miasta, w którym na 100 tys. mieszkańców przypada ponad 50 zakażonych koronawirusem.

d3vjjda

Urlop na Wyspach Kanaryjskich

Wyspy Kanaryjskie to jeden z ulubionych kierunków Polaków na wakacje jesienią. Mimo dużej liczby zachorowań w Hiszpanii kierunek ten odnotowuje wzrost zainteresowania w biurach podróży. Przypomnijmy, że kraj trafił we wrześniu na listę państw, do których nie można było polecieć z Polski. Od 29 września loty są znowu możliwe.

Tydzień na Teneryfie w listopadzie (bez wyżywienia) można spędzić od 939 zł, a ze śniadaniami od 1200 zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Remont w Prezencie - fragment odcinka nr 3

d3vjjda

Podziel się opinią

Share
d3vjjda
d3vjjda