Trwa ładowanie...
dnczs40

Jak zaoszczędzić na wakacjach w Europie? 10 rad

Europa pełna jest pięknych miejsc i zabytków, jednak niestety należy także do najdroższych kierunków na wakacje. Na podróżowanie po Azji czy Ameryce Południowej wydamy dużo mniej. Portal Tripzilla.com radzi, jak zaoszczędzić na urlopie na Starym Kontynencie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jak zaoszczędzić na wakacjach w Europie? 10 rad
(Maridav - Shutterstock)
dnczs40

1. Korzystaj z couchsurfingu
Darmowy nocleg w czyimś salonie i możliwość poznania miasta z punktu widzenia jego mieszkańców.

2. Śpij w hostelach
Jeśli courchsurfing cię nie przekonuje, poszukaj taniego hostelu. Ceny w pokojach wieloosobowych potrafią być śmiesznie tanie.

3. Podróżuj autobusami
Autobusy to najtańsza opcja transportu, bez względu na to czy podróżujemy między krajami, ośrodkami, czy po prostu po mieście.

4. Skorzystaj z biletu Interrail
Jeśli planujesz objechać dużą część Europy, rozważ zakup biletu Interrail, który umożliwia podróżowanie wszystkimi pociągami na terenie wybranych krajów.

5. Unikaj podróżowania latem
W sezonie ceny są najwyższe, a tłumy skutecznie zniechęcają do zwiedzania. Postaw na terminy wiosenne i jesienne.

6. Korzystaj z darmowych dni w muzach
Przed wyjazdem dowiedz się, które placówki oferują darmowe wejście.

7. Rób zakupy w supermaketach
Codzienne stołowanie się na mieście może szybko uszczuplić portfel. Raz na jakiś czas zrób zakupy w supermarkecie i zorganizuj piknik na świeżym powietrzu.

8. Spróbuj ulicznego jedzenia
Zamiast przesiadywania w restauracjach, spróbuj ulicznych przysmaków. Cena będzie kilkukrotnie niższa, a konsumpcja na ławce z pięknym widokiem równie przyjemna.

9. Korzystaj z darmowego Wi-Fi
Zamiast płacić za internet, korzystaj z miejsc, gdzie możesz surfować za darmo. Znajdziesz ich mnóstwo: miejskie parki, kawiarnie, hostele.

10. Korzystaj z darmowych wycieczek
W każdym większym mieście organizuje się darmowe wycieczki z przewodnikiem. Nie trzeba za nie płacić, choć napiwek dla osoby prowadzącej jest mile widziany.

dnczs40

Podziel się opinią

Share

dnczs40

dnczs40