Trwa ładowanie...
d2gr121

Jezioro Bodeńskie

Największe atrakcje
Jezioro Bodeńskie
Kraj
Region
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA, fot: Ștefan Jurcă

Jezioro Bodeńskie słynie z pięknych krajobrazów oraz bliskiej odległości do trzech państw: Szwajcarii, Niemiec i Austrii. Posiada wyjątkowe walory krajobrazowe oraz wiele atrakcji.

Jezioro Bodeńskie – położenie

Obszar Jeziora Bodeńskiego to rozlewisko Renu, jednej z największych rzek w Europie i największej w Niemczech. Jego powierzchnia to 538 metrów kwadratowych, a linia brzegowa ma długość 273 kilometrów. Największe miasta położone nad Jeziorem Bodeńskim to niemieckie: Konstancja, Friedrichshafen i Lindau, szwajcarskie Kreuzlingen i Rorschach oraz austriacka Bregencja.

Jezioro Bodeńskie – atrakcje

Jezioro Bodeńskie to przede wszystkim krajobrazy: zieleń z wysokimi szczytami w tle, malownicze zatoczki, historyczne miasta i małe wsie – wszystko to wśród czystego powietrza, wspaniałego mikroklimatu, kwiatów i przyrody. Dzięki niewątpliwym walorom turystycznym Jezioro Bodeńskie to stałe miejsce pobytów turystycznych wczasowiczów z całego świata.

Najcenniejsze dla turystów miasta to Konstancja i Bregencja, choć mniejsze miasteczka również dbają o to, aby turyści nie wyjechali stamtąd znudzeni.

Jezioro Bodeńskie – odwiedź Bregencję

W Bregencji warto odwiedzić przede wszystkim Dom Sztuki – jedną z najważniejszych galerii sztuki w Europie. W mieście jest możliwość skorzystania z kolejki liniowej, która wwiezie nas na szczyt jednej z gór, skąd rozpościera się widok na okoliczne góry i miasta. Jest to także region, gdzie utworzono specjalny szlak serowy.

Jezioro Bodeńskie – jak tam dojechać?

Dojazd do Jeziora Bodeńskiego zależy od miejsca, gdzie się zatrzymaliśmy, a gwarantujemy, że zarówno miast bazowych, jak i mniejszych ośrodków, gdzie chcielibyśmy zostać, nie zabraknie. Najlepiej dolecieć samolotem do stolicy regionu Stuttgartu w ok 3,5 godz i potem dotrzeć do miejsca noclegu. Okolica jest bardzo dobrze skomunikowana z wszelkimi atrakcjami.

Wszystkie miasta i miasteczka okolicy Jeziora Bodeńskiego mają znakomite połączenie. Znad ciepłej plaży nad kąpieliskiem w ciągu zaledwie 1,5 godziny można dojechać pod ośnieżone szczyty – na przykład sprawnie działającą siecią kolei tradycyjnej i liniowej.

Jezioro Bodeńskie – ciekawostki

Jezioro Bodeńskie jest jednym z najpiękniejszych jezior Europy. Łagodny i wilgotny klimat pozwala uprawiać na wyspach Jeziora Bodeńskiego niemal niezliczone gatunki kwiatów, które wiosną i latem tworzą na wysepkach i zboczach gór dywany pięknych kwiatów, nawet egzotycznych. Okolica Jeziora Bodeńskiego to miejsce ponad tysiącletnich kościołów i klasztorów, a także ojczyzna wielu wybitnych postaci historycznych, jak na przykład Schuberta.

Jezioro Bodeńskie - wycieczka na lamie i serowarnie

Okolice obfitują w trasy rowerowe i piesze. Bliżej Szwajcarii można udać się na wycieczkę na lamach i spróbować tradycyjnych serów z małych serowarni. Szwajcarski ser należy do nalepszych na świecie.

Na uwagę zasługuje Friedrichshafen, gdzie Ferdynand von Zeppelin zaczął budować swoje sterowce, a nieco później powstała słynna fabryka luksusowych aut Maybach.

Jezioro Bodeńskie
Czas lotu / jazdy samochodem

3h 30min/10h

Strefa czasowa

UTC/GMT 2:00 godz

Waluta

Euro

Godziny otwarcia

Całodobowo

Ceny biletów

Wstęp wolny

Orientacyjna odległość

1 119km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gr121
d2gr121
d2gr121