Trwa ładowanie...
d7tahq8

Jezioro Garda

Największe atrakcje
Jezioro Garda
Region
Pixabay.com
Źródło: Pixabay.com

Jezioro Garda położone jest na wysokości 65 metrów powyżej poziomu morza, a zasila je rzeka Sarca. Blisko stąd do Mediolanu, Bergamo oraz Wenecji. Pozostałością po przynależności części jeziora Garda do Austro-Węgier jest dwujęzyczność mieszkańców tej pięknej okolicy. Na co dzień oprócz języka włoskiego używa się tam także języka niemieckiego.

Jezioro Garda (pogoda) – krajobraz

Jezioro Garda zostało utworzone wskutek kształtowania doliny przez lodowiec piedmontowy. Klimat nad jeziorem Garda jest dość łagodny i sprzyja wegetacji wszechobecnej, niezwykle bujnej roślinności śródziemnomorskiej. Na każdym kroku napotkamy tutaj palmy, cyprysy, drzewa pomarańczowe, cedry, oleandry, oliwki, winorośle.

Najbardziej polecana amatorów sportów wodnych częścią jeziora Garda jest północ. Dominuje tutaj krajobraz górzysty i nieustannie wieje wiatr. Stwarza to idealne warunki wszystkim miłośnikom windsurfingu, którzy tłumnie przybywają z całej Europy.

Wakacje nad jeziorem Garda

Powierzchnia jeziora Garda wynosi aż 370 kilometrów kwadratowych, co sprawia, że ten zbiornik wodny jest największy (jest również najczystszy) na terenie słonecznej Italii. Maksymalna długość jeziora Garda wynosi 55 kilometrów, szerokość waha się pomiędzy 4 a 12 kilometrów, a dno znajduje się miejscami nawet na głębokości 346 metrów.

Plaże nad jeziorem Garda są czyste, żwirowe, dość dobrze zagospodarowane. Zejście do wody jest bardzo łagodne, mogą się tu bezpiecznie bawić małe dzieci. Temperatura wody jeziora Garda jest najwyższa na południu. Polecamy więc zakwaterowanie i kąpiele w tym zakątku. Znajdziemy tutaj m.in. źródła termalne, parki rozrywki nie tylko dla maluchów oraz wiele kempingów, chętnie odwiedzanych przez turystów z całego świata.

Jezioro Garda - atrakcje

W pejzaż jeziora Garda wpisały się liczne kurorty i miasteczka, do których tak chętnie przybywają również wczasowicze z Polski. Znajdziemy tutaj historyczną zabudowę, zabytki, wspaniałe centra miast, rynki, zamki, pałace, pozostałości po fortyfikacjach obronnych – naprawdę jest tutaj co zwiedzać.

Na północy dominują winnice, malowniczo usytuowane na zboczach nad jeziorem Garda. Można tutaj spotkać endemiczne gatunki ryb, charakterystyczne dla zbiorników alpejskich, np. Salmo carpio, a także karpie, węgorze, ukleje, sieje, klenie, szczupaki, okonie, miętusy czy liny.

Jezioro Garda – noclegi

W okolicach jeziora Garda utworzono naprawdę obszerną bazę noclegową. Za nocleg w pokoju dwuosobowym w hotelu niższej klasy ze śniadaniem kontynentalnym bądź w formie stołu szwedzkiego zapłacimy co najmniej 220 złotych. Pensjonaty typu bed&breakfast oferują podobne warunki.

Najtańsze apartamenty nie oznaczają zakwaterowania w luksusowych warunkach, ale można sporo oszczędzić, mieszkając w apartamencie typu studio. Za typową dwójkę z aneksem kuchennym z podstawowym wyposażeniem do samodzielnego przygotowywania posiłków zapłacimy przykładowo 212 złotych. Często dostępne jest również wygodne miejsce do grillowania.

Jezioro Garda
Czas lotu / jazdy samochodem

14 h 35 min jazdy samochodem, 21 h 44 min jazdy pociągiem

Strefa czasowa

UTC±01:00

Waluta

Euro (1 euro = 4,24 zł)

Orientacyjna odległość

1100 km samolotem, 1496 km samochodem, 1867 km koleją

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7tahq8
d7tahq8
d7tahq8