Trwa ładowanie...
d3tmjon

Jutro najdłuższy lot pasażerski w historii. Taka podróż wymaga specjalnego przygotowania

Po raz pierwszy w historii, 11 października 2018 roku odbędzie się bezpośredni lot pasażerski z Singapuru do Nowego Jorku. Podczas imponującej 19-godzinnej podróży, samolot ma przebyć aż 16700 km. I nie będzie to takie proste, lot musi spełnić kilka warunków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na historyczny lot wyprzedano wszystkie bilety
Na historyczny lot wyprzedano wszystkie bilety (singapore airlines)
d3tmjon

16700 km w ciągu 19 godzin, a ceny zaczynają się od 4000 dolarów. 161 pasażerów wzniesie się kilkanaście kilometrów nad poziom morza na pokładzie samolotu A350-900 Ultra Long Range. Mieści 67 standardowych i 94 miejsc premium.

Z pewnością wielu z was podróżowało przez 19 czy więcej godzin, mając przesiadki między samolotami czy pociągami. Takie przerwy pozwalają odpocząć organizmowi od męczących efektów środków transportu. W przypadku ciągłej 19-godzinnej podróży nie jest tak lekko. Naukowcy dali jasny sygnał - organizm potrzebuje odpoczynku podczas podróży.

Podróżowanie, a szczególnie loty mogą być ciężkie dla organizmu. Jeśli wydaje wam się, że podróż samolotem jest męcząca, to w ogóle się nie mylicie. To przede wszystkim, ze względu na niską ilość tlenu w kabinie maszyny. Gdy samolot leci, powietrze przepływające przez silniki zostaje zasysane, sprężone, schłodzone i przefiltrowane, a następnie trafia do kabiny.

d3tmjon

Jak mówi dla serwisu Vox.com lekarz oraz wieloletni pilot Brent Blue - "przebywanie w samolocie jest jak siedzenie na wysokości 2-3 km n.p.m. przez kilka godzin". Dla osób z problemami serca czy dróg oddechowych (np. astma oskrzelowa) długotrwałe loty mogą być bardzo nieprzyjemne jeśli nie wręcz niebezpieczne.

Jednym ze sposobów radzenia sobie z dyskomfortem w samolocie jest spożycie alkoholu. I jest to bardzo zły pomysł. Spożywanie alkoholu zakłóca proces metabolizmu, a w efekcie organizm przyjmuje mniej tlenu. Co wydaje nam się wygodniejsze, ale tak naprawdę nam szkodzi.

W związku z zaleceniami naukowców, linie lotnicze z Singapuru postanowiły skorzystać z usług uzdrowiska Canyon Ranch. Firma podjęła się opracowania "strategii" lotu. Ma przewidywać przede wszystkim podział odpowiedniej ilości godzin, ćwiczenia rozciągające, a także specjalnie dobrane posiłki wysoce nawadniające i odżywiające organizm.

Trzeba jednak pamiętać, że to najdłuższy lot pasażerski w historii. Prawdziwymi rekordzistami byli Dick Riedel i Bill Barris, którzy spędzili w lecącej maszynie ponad 6 tygodni! O historii tego wyjątkowego wydarzenia przeczytacie pod tym adresem.

d3tmjon

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

**Jakim typem gracza jesteś? Preferujesz klasyczne produkcje dla jednego gracza czy uważnie śledzisz esport? Wypełnij nasz quiz!

Zobacz też: Cybersejf. Policja zabiera komputer ofierze cyberataku

Źródło: Quartz

Szukasz okazji zakupowych? Sprawdź naszą stronę Groupon kody promocyjne.

d3tmjon

Podziel się opinią

Share

d3tmjon

d3tmjon