Trwa ładowanie...
09-01-2013 15:44

K2 - twórcy rockera

Mało kto wie, że K2 jako pierwsza firma wprowadziła rockera. Dzięki ścisłej współpracy z zawodnikami, ale również samymi narciarzami, firma tworzy narty z myślą o naszej wygodzie i możliwościach.

K2 - twórcy rockeraFot: Szymon Kalinowski
d2cwelw
d2cwelw

Kolekcję K2 możemy podzielić na 3 segmenty. Seria AMP czyli All Mountain Performance to narty zjazdowe typowo na stoki. Druga to Factory Team Twin-Tip, która służy stricte do jazdy Back Country w puchu oraz ostatnia seria BackSide Adventure przeznaczona do ski tour. Biorąc pod uwagę nowości, warto zatrzymać się przy serii AMP, która uzyskała nową technologię usztywniającą narty. W tym roku mamy trzy modele z technologią Rocks, która dostała nagrodę ISPO w kategorii On Piste, czyli „Na stoku”. Opiera się ona na wzmocnieniu części przedniej i tylnej za pomocą karbonowej wstawki w kształcie X. Ta technologia sprawiła, że cała narta inaczej pracuje. Nowy model Bold jest próbą powrotu do modeli przeznaczonych stricte na stok. Nie jest to typowa gigantka, gdyż promień skrętu wynosi 18m przy długości 169cm. Takiej narty dawno już nie było w kolekcji K2. Podobnie jest w pozostałych modelach, do których technologia została wprowadzona. K2 pewien czas temu odeszło od nart twardych odpowiednich na przygotowane
stoki, na rzecz przyjemnej jazdy na mniej przygotowanych trasach.

W serii BackSide Adventure znajdziemy nową nartę BackDrop, która jest dość miękka, ale szeroka. Jest ona przeznaczona na miękki śnieg i w tym zakresie wypełnia lukę w kolekcji. Rynek Back Country nabiera tempa w Polsce i dlatego K2 stworzyło model do tego przeznaczony. Firma ma w tej dziedzinie spore doświadczenie, dlatego na takich nartach skupia się w swojej kolekcji.

K2 ma tradycję, w której dedykuję narty zmarłym narciarzom, którzy oddali swoje życie górom. Dzięki jednej takiej osobie rocker stał się wynalazkiem zmieniającym narciarstwo na całym świecie, a zapoczątkowało go właśnie K2. Ojcem rockera nazywany jest Shane McConkey, gdyż to on przyszedł z pomysłem podgięcia dziobów do firmy. Wywiercił dwa otwory: na dziobie oraz w okolicach odległości ¾ narty i zamontował żyłkę, którą naciągnął tak, że narta się wygięła. K2 było zachwycone i po krótkim czasie wprowadziło technologie na rynek. Nie wiadomo dokładnie kiedy to wydarzenie miało miejsce, ale sugeruje się, że ok. 2004/2005 roku. Pierwszy rocker w nartach pojawił się w 2006. Był on wyśmiewany i odrzucany, jednak obecnie jest wprowadzony przez prawie każdą firmę. Rocker sprawia, że narta jest dużo łatwiejsza do opanowania, co wnosi wiele pozytywnego w nartach z segmentu dla średniozaawansowanych narciarzy.

Biorąc pod uwagę serie Factory Team Twin-Tip jest to dość odważna kolekcja, która wzbudza wiele emocji. Jedni są w niej zakochani, a inni uważają ją za nieodpowiednią. Motyw czarnych kruków, trupich czach i innych elementów kojarzonych z „czarna magią” jest tutaj bardzo powszechny. Typowo amerykański design kojarzy się ze świętem Halloween. Każda narta z wyższej półki ma swojego przedstawiciela w zawodach., jak np. Shane Pettit, który w tym roku otrzymał swój pierwszy model – Pettitor. Nowością jest też model Sideseth Setha Morrisona.

Warto wspomnieć również o 50leciu marki i 25leciu Snowboardu. W niektórych modelach znajdziemy limitowane edycje, gdzie nawiązuję się do grafiki z czasów początków firmy. Dodatkowo znajdziemy również narty z grafiką brandową tj. BMW lub Iron Maiden.

Więcej szczegółów znajdziecie na: k2skis.com

d2cwelw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cwelw

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj