Trwa ładowanie...
15-04-2014 14:37

Karlowe Wary - słynne uzdrowisko otwiera sezon

Na gości, którzy przybędą do Karlowych Warów w dniach 29.04.-04.05.2014 czekają liczne imprezy kulturalne, spacery po kolumnadzie, a także zdrowotna woda źródlana, słynny likier ziołowy i wafle uzdrowiskowe.

Karlowe Wary - słynne uzdrowisko otwiera sezonŹródło: CzechTourism
d3eap2l
d3eap2l

Eleganckie uzdrowisko jest ulubionym miejscem wypoczynku turystów z całego świata. Leczy się tu przede wszystkim zaburzenia metabolizmu i układu trawiennego. Sił nabierają tu także pacjenci po chorobach onkologicznych. Trzynaście gorących źródeł o temperaturze od 41 °C do 73 °C tryska z głębokości 2–2,5 km. Temperatura dwóch do tej pory znalezionych źródeł zimnych wynosi ok. 15 °C. Miejsca ich wypływu strzegą malownicze kolumnady, po których przechadzają się turyści z kubkami w rękach.

W sezonie miasto zaprasza na liczne imprezy kulturalne. Na początku lipca przybywają tu gwiazdy filmowe i miłośnicy filmu, żeby poczuć niepowtarzalną atmosferę Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Karlowe Wary. W październiku natomiast zjeżdżają się specjaliści z branży turystycznej i balneologii na wspólne spotkanie o nazwie Tydzień Karlowarski. W programie, oprócz Konferencji Uzdrowiskowej i Festiwalu, jest także najstarszy festiwal filmów turystycznych na świecie – TOURFILM. Nieodłącznie związana z miastem jest również tradycyjna produkcja szkła kryształowego i porcelany, znanego na całym świecie likieru ziołowego Becherovka oraz rozlewnia ulubionej wody mineralnej Mattoni.

Źródło: CzechTourism

d3eap2l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3eap2l