Trwa ładowanie...
dxb3nfl

Kaszubski Park Miniatur

Największe atrakcje
Kaszubski Park Miniatur
Kraj
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY

Kaszubski Park Miniatur usytuowany jest w miejscowości Strysza Buda. Można tu spędzić z dziećmi pół dnia, m.in. spacerując pośród wiernych kopii zabytków, których szczegóły odwzorowano niezwykle dokładnie. Maluchy podokazują z żywym inwentarzem i zjedzą coś na miejscu, gdyż przygotowano również zaplecze gastronomiczne.

Kaszubski Park Miniatur - atrakcje

Na terenie obiektu znajdują się:

  • Park Miniatur z pomniejszonymi 25 razy przeszło 70 makietami najbardziej znanych budowli na świecie. Można tutaj podziwiać Statuę Wolności, figurę Chrystusa z Rio de Janeiro, Wielkiego Sfinksa z Gizy, Wielki Mur, Krzywą Wieżę w Pizie, Bazylikę Grobu Pańskiego, Big Bena. W parku znajdziemy również polskie zabytki oraz latarnie morskie naszego wybrzeża.
  • Gabinet śmiechu z kolekcją luster, zniekształcających i odwracających odbicia twarzy i całej sylwetki, uwielbiany przez dzieci.
  • Bajkowa kraina, 60 instalacji z eksponatami z baśni dla dzieci.
  • Mini ZOO, w którym dzieci mogą obejrzeć bądź pogłaskać kucyka, osła, kozy, owce, kozy.
  • Zamek strachu. Przechadzka po pałacyku grozy możliwa jest jedynie pod opieką osób dorosłych. Są tam duchy, potwory, wampiry, kościotrupy, zombi, upiory, pająki...

Kaszubski Park Miniatur - zwiedzanie

Do Kaszubskiego Parku Miniatur wchodzi się na nieograniczony czas w trakcie otwarcia obiektu. Najbardziej opłacalną opcją jest wcześniejsza rezerwacja dla grupy zorganizowanej powyżej 12 osób. Za każdy bilet płaci się wówczas 10 złotych, a w cenie jest zwiedzanie z przewodnikiem. Plac z makietami można obejść w około godzinę, drugą godzinę zajmuje oglądanie pozostałych atrakcji.

Można także wybrać bilet łączony do Kaszubskiego Parku Miniatur oraz pobliskiego Kaszubskiego Parku Gigantów. Między nimi kursuje bajkowa kolejka, za przejazd którą płaci się u kierowcy. Bilet na obie atrakcje kosztuje 25 zł (normalny), 15 zł (ulgowy lub dla członków grup zorganizowanych z rezerwacją) bądź 20 zł (dla członków grup zorganizowanych z rezerwacją i przejazdem kolejką).

Kaszubski Park Miniatur
Czas lotu / jazdy samochodem

Do Gdańska z Warszawy: 18 min, z Katowic: 30 min/ Do Gdańska z Warszawy: 3 h 47 min, z Katowic: 4 h 51 min

Strefa czasowa

UTC±01:00

Waluta

PLN

Godziny otwarcia

Od końca kwietnia do końca września w dni powszednie 9-19, w weekendy 10-19, w październiku i listopadzie 10-17, grudzień-luty nieczynne; gastronomia czynna jest jedynie latem, gdy nie pada

Ceny biletów

Bilet normalny 15 zł, bilet ulgowy (uczniowie, studenci, emeryci) 10 zł, dzieci do 3. roku życia wchodzą za darmo

Orientacyjna odległość

Do Gdańska z Warszawy 284 km, z Katowic 456 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxb3nfl
dxb3nfl
dxb3nfl