Materiał Partnera
Wydarzenia
06-06-2018 (15:13)

Kite City Festival. Przenosimy klimat plaży do centrum trzech największych miast

Czerwiec to miesiąc, w którym witamy pierwszy dzień lata. To także czas na zaplanowanie wakacji oraz podjęcie sportowych aktywności! W odpowiedzi na to Sueño Surf oraz Aioli organizują Kite City Festival.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ideą festiwalu jest propagowanie sportowego stylu życia, jako sposobu na aktywne wakacje
Ideą festiwalu jest propagowanie sportowego stylu życia, jako sposobu na aktywne wakacje (Materiały prasowe)
WP

Lato w mieście z surferskim motywem przewodnim rozgrzeje mieszkańców największych miast w Polsce w trzy czerwcowe soboty, począwszy od 9 czerwca w Katowicach, poprzez 16 czerwca, kiedy to festiwal zawita do Warszawy, na Gdańsku skończywszy – 23 czerwca.

Jak mówią organizatorzy, ideą festiwalu jest propagowanie sportowego stylu życia, jako sposobu na aktywne wakacje. Kitesurfing to dla nich prawdziwa pasja, którą chcą dzielić się ze światem, a tym samym przekonać nas, że sport ten może być nie tylko odskocznią od codziennej rutyny, ale i szansą na pozytywną zmianę w życiu.

Warto zaufać słońcu, falom i wiatrowi – ta mieszanka to w końcu prawdziwa bomba witaminowa! Z myślą o wszystkich, którzy nie mogą lub dopiero wybierają się nad morze, organizatorzy przeniosą klimat plaży do miasta i pokażą, że kitesurfing do sport dla każdego i – wbrew pozorom – całkiem łatwy!

WP

Kitesurfing to nie tylko deska i latawiec, ale i niezwykła atmosfera, którą tworzą inspirujący ludzie. Podczas wyjazdów na kite’a zawieranie nowych znajomości oraz poznawanie kultur jest na porządku dziennym, dlatego właśnie połączone siły ekip Aioli i Sueño Surf chcą przenieść klimat Helu czy brazylijskich wybrzeży do serc polskich miast - wraz z całą, właściwą im pozytywną energią.

Na całe dnie zaplanowane są różne atrakcje, przyjazne również rodzicom z dziećmi - festiwalowe atrakcje przybliżą gościom specifikę sportów z deskami w roli głównej, będzie nawet możliwość przejażdżki na deskorolkach marki fishboard – wystarczy odrobina wyobraźni (a tej naszym #aiolifriends nie brakuje) i już beton miast może zamienić się w błękitne fale, szczególnie że na ekranach monitorów od rana do wieczora wyświetlane będą filmowe ujęcia rajskich plaż I wyczynów kitesurferów. (ze @suenosurf)

A żeby życie miało smaczek – organizatorzy zapowiadają pokazy z serii live cooking, oparte o inspiracje kulinarne z całego świata oraz miejsc, które można odwiedzić podczas kitesurfingowych podróży. Ponadto wszystkim tym atrakcjom towarzyszyć będzie chilloutowa muzyka, płynąca z vinyli DJ-a, która to muzyka dodatkowo wzbogaci wydarzenie o wakacyjne wibracje i rozkręci bioderka wszystkich festiwalowiczów podczas wieczornej imprezy.

Dlaczego warto wziąć udział w imprezie?

WP

Do projektu zaproszono wielu partnerów, dzięki którym wszystkie aktywności zostały wzbogacone o dodatkowe atrakcje. Tym sposobem, Canon stworzy specjalną strefę, w której zaprezentuje swoje najnowsze produkty, a także przeprowadzi warsztaty fotograficzne. Go Pro przekaże trzy kamerki na poczet konkursów, natomiast Fishboard – bluzy, koszulki i trzy deskorolki. Na tym jednak lista nagród się nie kończy, zapewniają organizatorzy.

Jak zdobyć nagrody? Zadanie jest proste. Wystarczy przyjść na wydarzenie i zrobić sobie zdjęcie na ściance. Następnie dane zdjęcie należy udostępnić na swoim Facebooku oraz Instagramie z oznaczeniem @suenosurf oraz kanału kantyny, w której aktualnie się jest (@aiolixkatowice, @aioli_cantine lub @aiolixgdansk). Do wpisu trzeba też dodać hasztagi #kitecityfestval, #aiolifriends, #aiolixsueno oraz #urbankite. Spośród danych zdjęć jury konkursowe wybierze zwycięzców i ogłosi wyniki na naszych kanałach mediów społecznościowych tuż po zakończeniu Festiwalu Kite City!

Kitesurfing to modny i dynamicznie rozwijający się sport, który z roku na rok zyskuje coraz szersze grono amatorów oraz profesjonalnych zawodników – zarówno za granicą, jak i w Polsce. Pływać może każdy, od najmłodszych po najstarszych. Warto ponadto wspomnieć, że kilkukrotną mistrzynią świata w tej dziedzinie jest właśnie Polka, Karolina Winkowska.

Woda i wiatr to żywioły, które dają surferom poczucie wolności. Dlatego właśnie o kitesurfingu mówi się, że jest nie tylko sportem, ale przede wszystkim - stylem życia.

WP

Aktualne informacje dostępne na stronie wydarzenia na Facebooku

Lokalizacje wydarzenia:

9.06.2018 – AIOLI inspired by Katowice – Rynek 5
16.06.2018 – AIOLI Cantine Bar Cafe Deli – Warszawa – ul. Świętokrzyska 18
23.06.2018 – AIOLI inspired by Gdańsk – ul. Partyzantów 6

Organizatorzy:
AIOLI, Sueno Surf, Instynkt Creative Group

WP

Partnerzy:
CANON, Cyfrowe.pl, GoPro, FemiStories, Borad For Kids, Fish Skateboards, BMW Bawaria Motors Katowice

Patroni Medialni:
Czwórka Polskie Radio, WP Wirtualna Polska, MNM Mówią Na Mieście, Warsawholic, Trójmiasto.pl, Gdańsk.pl, Nadmorski24.pl, Polećprawnika.pl, DJ.Daro, Śląskie Jest trendy, Silesian Manager, MojeKatowice.pl, Silesian Sport, NordaFM, SilesianSEO, W Ślizgu, Katowice24.pl, Warszawa.pl, Move.tv.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Games Clash - nowy turniej esportowy w Gdyni. "Chcemy otworzyć Trójmiasto na esport"

WP
WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP