Trwa ładowanie...
dzo3uxz

Kolejne zmiany w polityce Wizz Air. Bagaż podręczny na pokładzie tylko za opłatą

Tylko pasażerowie z wykupioną usługą Wizz Priority będą mogli zabrać na pokład swój bagaż podręczny, czytamy dziś na stronie przewoźnika. Walizki pozostałych będą umieszczone w luku bagażowym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wizz Air ogłosił kolejne zmiany w zasadach przewozu bagażu
Wizz Air ogłosił kolejne zmiany w zasadach przewozu bagażu (Shutterstock.com)
dzo3uxz

W zeszłym roku Wizz Air ogłosił, że od 29 października 2017 r. koniec z małym bagażem podręcznym. W końcu weszły w życie zasady, zgodnie z którymi każdemu pasażerowi przysługuje bezpłatnie duży bagaż podręczny.

Jednocześnie przewoźnik zaznaczył jednak, że z powodu ograniczonego miejsca na pokładzie nie może zagwarantować transportu bagażu podręcznego w kabinie. W przypadku zbyt dużej liczby toreb i walizek, nadmiarowe sztuki mogły być umieszczone w luku bagażowym.

Dziś, wchodząc na stronę Wizz Air, zobaczymy informację: "Bagaż podręczny możesz wnieść na pokład tylko po wykupieniu WIZZ Priority".

Wizz Air

Przewoźnik informuje, że tylko pasażerowie z wykupioną usługą Wizz Priority będą mogli zabrać na pokład swój bagaż podręczny z zastrzeżeniem procedur wejścia na pokład w każdym porcie lotniczym. Bagaż podręczny wszystkich pasażerów, którzy nie wykupili usługi, zostanie umieszczony w luku bagażowym samolotu i będzie można go odebrać przy taśmie bagażowej na lotnisku docelowym.

Opłata za usługę pierwszeństwa wejścia na pokład wynosi 22 zł – 44 zł (online) lub 110 zł na lotnisku.

dzo3uxz

Jak sprawa wygląda w Ryanairze? Przede wszystkim pasażerowie mają prawo do dwóch sztuk bagażu, ale tylko jeden można zabrać ze sobą na pokład bezpłatnie. Od 15 stycznia br. jedynie pasażerowie z pierwszeństwem wejścia na pokład (priority), a więc Plus, Flexi Plus & Family Plus mogą podróżować z 2 bagażami podręcznymi na pokładzie: normalnym, o wymiarach 55x40x20 cm i wadze do 10 kg, oraz małym - 35x20x20 cm. Pozostali podróżni mogą zabrać do samolotu jeden mały bagaż, a drugi, większy jest bezpłatnie przewożony w luku bagażowym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Czy morskie olbrzymy wciąż rosną?

dzo3uxz

Podziel się opinią

Share

dzo3uxz

dzo3uxz