Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
konkurs fotograficzny
25-05-2018 13:29

Konkurs fotograficzny "Widzialni pełnosprawni w pracy" rozstrzygnięty

Poznaliśmy wyniki konkursu fotograficznego "Widzialni pełnosprawni w pracy". Został zorganizowany przez Fundację Grupy PKP w ramach projektu WidzialniPełnosprawni.pl.

Konkurs fotograficzny "Widzialni pełnosprawni w pracy" rozstrzygniętyŹródło: Józef Tomiak
dv82n4a
dv82n4a

Konkurs fotograficzny „Widzialni pełnosprawni w pracy” jest kolejnym etapem projektu, w ramach którego prowadzona była kampania informacyjno-edukacyjna w pociągach, komunikacji miejskiej i telewizji. Na wybranych dworcach kolejowych odbyły się happeningi, dzięki którym pracownicy Fundacji oraz wolontariusze dotarli z przekazem do tysięcy osób, bezpośrednio z nimi rozmawiając i mówiąc o problemie niskiego zatrudnienia. Podczas spotkań podróżni mogli także porozmawiać z osobami z niepełnosprawnością, które przybliżały swoją sytuację, pokazując z jakimi wyzwaniami mierzą się na co dzień.

Przypomnijmy, że celem konkursu „Widzialni pełnosprawni w pracy” jest propagowanie idei równości, zgodnie z przekonaniem Fundacji Grupy PKP, że niepełnosprawność nie powinna oznaczać gorszej pozycji na rynku pracy. – Chcemy, aby w świadomości społecznej przestało funkcjonować błędne myślenie o osobach dotkniętych niepełnosprawnością. Wierzymy, że konkurs pomoże nam przełamać stereotypy w walce o równość na rynku pracy – podkreśla Katarzyna Kucharek, prezes Fundacji Grupy PKP.

W dniu 17 maja odbyło się posiedzenie jury konkursu. Jury obradowało w następującym składzie:
• Jolanta Rycerska – prezes Związku Fotografików
• Elżbieta Dzikowska – krytyk sztuki, fotograf i podróżnik
• Magdalena Kruszewska – ambasador projektu Widzialnipełnosprawni.pl.
• Michał Tarcha – dyrektor zarządzający w Fundacji Grupy PKP
• Paulina Jankowska – naczelnik wydziału Public Relations w PKP S.A.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Od lewej: Jolanta Rycerska, Elżbieta Dzikowska, Magdalena Kruszewska, Paulina Jankowska, Michał Tarcha

dv82n4a

Do Konkursu zgłoszono ponad 100 prac, które ukazywały zatrzymane w kadrze obrazy z życia. Nagrodę główną Jury postanowiło przyznać Jackowi Cisło (zdjęcie własne wykonane ze statywu za pomocą samowyzwalacza) za zdjęcie "Żaden człowiek siły swojej nie zna, dopóki jej w potrzebie z siebie nie dobędzie".

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Wyróżnienia zdobyli Arkadiusz Zdebik i Anna Wiech – Cygan (fotograf) za zdjęcie "Arkadiusz" oraz Eryk Ziembikiewicz i Józef Tomiak (fotograf) za zdjęcie "Moją radością jest pasja".

Zwycięska fotografia będzie prezentowana w kampanii bilboardowej Fundacji Grupy PKP wspierającej ideę polityki równości w kwestiach zatrudnienia osób z niepełnosprawnością.

dv82n4a

Wyróżnione fotografie wraz z siedemnastoma wskazanymi przez jury zdjęciami utworzą wystawę promującą równe szanse na rynku pracy, którą będzie można oglądać na wybranych stacjach PKP latem tego roku.

O członkach jury:

Jolanta Rycerska - filozof sztuki, fotograf, autorka tekstów poetyckich, autorka licznych wystaw fotograficznych, kuratorka kilkudziesięciu wystaw i projektów. Aktualnie Prezes Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Fotografików i kuratorka Galerii Jabłkowskich w Warszawie.

dv82n4a

Elżbieta Dzikowska – historyk sztuki, sinolog, podróżniczka, reżyser i operator filmów dokumentalnych, autorka wielu książek, programów telewizyjnych, audycji radiowych, artykułów publicystycznych, a także wystaw sztuki współczesnej.

Magdalena Kruszewska – ambasador projektu „WidzialniPełnosprawni.pl”. Jak mówi o sobie sama: "kobieta wielu pasji, żadnych wyzwań się nie boi". Studiuje inżynierię produkcji, pracuje, aktywnie wspiera eventy na uczelni oraz Bajkową Bydgoszcz.

Michał Tarcha - dyrektor zarządzający w Fundacji Grupy PKP. Absolwent Executive MBA w Rotterdam School of Management oraz Wyższej Szkoły Biznesu i Administracji w Warszawie. Menedżer z wieloletnim stażem w prowadzeniu złożonych przedsięwzięć biznesowych. W Fundacji Grupy PKP zajmuje się koordynowaniem m.in. takich projektów jak "Nowoczesny Senior – Nauka i integracja" czy "WidzialniPełnosprawni.pl".

Paulina Jankowska – naczelnik wydziału Public Relations w PKP S.A. Z Polskimi Kolejami Państwowymi związana zawodowo od prawie 15 lat. Wcześniej pracowała m.in. jako dziennikarz.

Jeszcze raz dziękujemy uczestnikom za udział w Konkursie. Wszystkich zapraszamy na wystawę!

dv82n4a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dv82n4a