Trwa ładowanie...
22-06-2016 10:23

Kraków - gdzie historia ściera się z nowoczesnością

Kraków to dawna stolica Polski, swego czasu siedziba królów, wybitny ośrodek akademicki i kulturalny. Warto jednak pamiętać, że atrakcje miasta to nie tylko Zamek Królewski na Wawelu, Rynek i Sukiennice, które dominują na widokówkach. Jego niewątpliwa magia płynie z niepowtarzalnej atmosfery oraz z tego, że na każdym kroku historia ściera się tam z nowoczesnością.

Kraków - gdzie historia ściera się z nowoczesnościąŹródło: Elena Petrova/Fotolia
d1foc5p
d1foc5p

Kraków to dawna stolica Polski, swego czasu siedziba królów, wybitny ośrodek akademicki i kulturalny. Warto jednak pamiętać, że atrakcje miasta to nie tylko zamek królewski na Wawelu, Rynek i Sukiennice, które dominują na widokówkach. Jego urok i mniej znane zakamarki pokazuje doskonale film _ Magia Krakowa, _ ukazujący stolicę Małopolski o wszystkich porach dnia i nocy.

Zobaczymy w nim zarówno panoramy, jak i detale architektoniczne. Co więcej, nie tylko z dostępnej wszystkim turystom perspektywy – w filmie nie brakuje również ujęć z lotu ptaka, a także z jednej z wież bazyliki Mariackiej. Zaglądamy również do wnętrza muzeów, żeby podziwiać najbardziej atrakcyjne eksponaty.

Niewątpliwy urok Krakowa płynie z niepowtarzalnej atmosfery oraz z tego, że na każdym kroku historia ściera się tam z nowoczesnością. Dzięki _ Magii Krakowa _ poznacie nie tylko obowiązkowe punkty każdej wycieczki, ale również miejsca mniej znane, które łatwo pominąć podczas zwiedzania. W zaledwie kilka minut można zakochać się w dawnej stolicy naszego kraju - to wyśmienita propozycja dla tych, którzy w mieście jeszcze nigdy nie byli. Natomiast stałym bywalcom film daje szansę poznać je od zupełnie innej strony.

d1foc5p

_ Magia Krakowa _ to pierwszy obraz z serii zatytułowanej „Jurajska Kraina", dokumentującej piękno przyrody i zabytków Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Projekt jest ze wszech miar unikalny - filmy realizowane są w niezwykle wysokiej rozdzielczości (4K), a podkład muzyczny jest w pełni autorski. Powstał dzięki dwójce pasjonatów, którzy poświęcili swój czas i pieniądze, aby pokazać, jak piękna jest Polska.

d1foc5p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1foc5p